Електромобільні акумулятори CATL Qilin забезпечать більшу щільність зберігання енергії, ніж Tesla 4680

Стали відомі технічні подробиці про анонсовані минулого тижня акумулятори CATL Qilin. Вони будуть випускатися у двох варіантах: елемент на основі трьох літієвих сполук отримає вражаючу густину енергії 255 Вт·год/кг, а бюджетний LFP-варіант запропонує також непогані 160 Вт·год/кг.

Акумулятори нового покоління підтримують гарячий старт за 5 хвилин, а також можуть заряджатися з 10 до 80% лише за 10 хвилин. Щільність накопичення енергії CATL Qilin виявилася на 13% вищою, ніж у батарей Tesla 4680, які обіцяють стати новим галузевим стандартом. Крім того, нове рішення від китайського гіганта пропонує підвищений на 15–20 % коефіцієнт корисного використання обсягу. Все це теоретично дозволить збільшити запасу ходу електромобілів до 1000 км.

Найважливішим аспектом є оптимізована конструкція батареї, яка передбачає розміщення модулів рідинного охолодження між елементами, забезпечуючи ефективну і безпечну роботу навіть в екстремальних умовах, без ризику перегріву.

Незабаром після анонсу засновник китайського виробника електромобілів Li Auto Лі Сян (Li Xiang) опублікував у соцмережах репост новини про акумулятори Qilin. І CATL загалом підтвердила плани співпраці з Li Auto у 2023 році, коли стартує випуск елементів живлення нового покоління. Як повідомляє тайванське видання DigiTimes з посиланням на власні джерела, новими батареями CATL Qilin також будуть оснащуватися електромобілі Nezha Auto. Нарешті, появи Qilin слід очікувати і в моделях бренду Avatr від Changan Auto – тут другу за величиною частку має сама CATL.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело digitimes.com