Електромобілі отримають батарею з зарядкою за 5 хвилин

Фірма StoreDot Ltd. з Ізраїлю створила перший у світі акумулятор для електрокарів, який заряджається всього за п’ять хвилин.

Перші зразки літій-іонного акумулятора вже зроблені стратегічним партнером StoreDot в Китаї – компанією Eve Energy Co. Повідомляється, що батарея протестована на скутері.

Як стверджують розробники, акумулятори швидкої зарядки зможуть подолати найбільш слабкі сторони електрокарів, які перешкоджають їхньому загальному розповсюдженню – час зарядки та дальність автономності ходу.

Однак батареї швидкої зарядки все ще можуть бути недоступні протягом багатьох років без потрібної інфраструктури. Ізраільська компанія прагне перейти до масового виробництва через 3-4 роки, якщо зможе знайти стратегічних партнерів.

Голова StoreDot Дорон Майерсдорф заявив, що після того, як хімічна сторона доведена, тепер час для створення відповідної інфраструктури для швидкої зарядки.

“Це не тільки лабораторний експеримент, це продукт масового виробництва, який є масштабованим, – каже Мерсдорф. – Ми дійсно зосередилися на тому, де знаходиться святий Грааль – п’ятихвилинна зарядка електрокарів”.

Компанія вже отримала тисячі зразків, якими може поділитися з потенціальними партнерами – виробниками акумуляторів першого рівня та автоконцернами.

“Це є величезним позитивом для галузі – робити швидкі зарядки зручними й зменшувати величезний бар’єр для заправки, – прокоментував новину Девід Ватсон, генеральний директор компанії по зарядці електрокарів Ohme Technologies UK Ltd. – Але ці переваги займуть деякий час для становлення на конвеєр”.

Варто зазначити, що компанія StoreDot була обрана виданням Bloomberg як одна з 10 найбільших компаній 2020 року, які очолюють перехід до автомобілів з повністю електричними двигунами. Компанія BP Plc вже проінвестувала цей проєкт у 2018 році на суму 20 мільйонів доларів. Крім того, StoreDot й ще зібрала 60 мільйонів доларів від команії Daimler AG.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело businessgreen.com