Електромобіль Apple затримається до 2028 року та вийде без повноцінного автопілота

Компанія Apple стримала свої амбіції щодо випуску автомобіля, умовного Apple Car. Якщо спочатку компанія збиралася випустити повністю безпілотну машину, то тепер у планах Apple значиться традиційніший електромобіль лише з просунутою системою допомоги водієві. Крім того, Apple знову перенесла термін реалізації проєкту, пише видання Bloomberg.

Проєкт Apple з розробки електромобіля – Project Titan – реалізується з 2014 року. Терміни випуску машини вже багато разів відкладалися, проєкт неодноразово змінював керівників, а також проводив звільнення в команді розробників і змінював стратегію. З 2021 року проєкт очолює віце-президент Apple Кевін Лінч (Kevin Lynch), проте від чергової зміни стратегії ухилитися не вийшло.

Спочатку Apple планувала випустити повністю безпілотний автомобіль – його система автопілота п’ятого рівня мала дозволити користувачам взагалі не брати участі в керуванні авто. Наприкінці 2022 року повідомлялося про те, що компанія з Купертіно мала намір випустити до 2026 року автомобіль з розширеними функціями автономного керування автомагістралями, тобто з автопілотом третього рівня.

Тепер, після того, як з’ясувалося, що в найближчому майбутньому Apple не зможе створити подібний автомобіль, компанія зайнялася більш простими функціями допомоги водієві. Вони відповідатимуть поточним можливостям електромобілів Tesla. В автомобілі використовуватиметься система допомоги водієві рівня 2+.

Нову стратегію було прийнято після серії робочих нарад, у яких брали участь представники ради директорів Apple, керівник проєкту Кевін Лінч і головний виконавчий директор компанії Тім Кук (Tim Cook). За словами співрозмовників, рада директорів протягом кількох місяців тиснула на керівництво Apple з приводу плану випуску автомобіля.

Створення електромобіля було одним із найдорожчих науково-дослідних проєктів компанії протягом більшої частини останнього десятка років. Apple витрачала сотні мільйонів доларів на рік на зарплати, хмарні системи для керування системою автопілота, випробування на закритих дорогах та розробку деталей та чипів для автомобіля. Apple витратила роки на розробку силових агрегатів, апаратного та програмного забезпечення для самостійного водіння, інтер’єру та екстер’єру автомобіля та інших ключових компонентів. І все-таки автомобіль так і не зміг успішно дійти до стадії прототипу. Керівники компанії сподіваються, що це станеться завдяки новому підходу, кажуть люди, знайомі з ситуацією.

Невизначеність мучила проєкт упродовж багатьох років. Колишній керівник Project Titan Даг Філд (Doug Field) залишив компанію в 2021 році частково тому, що він не вірив, що вище керівництво колись офіційно схвалить випуск автомобіля. Навіть з урахуванням нового плану, деякі керівники Apple скептично ставляться до того, що автомобіль зможе колись забезпечити такий прибуток, який компанія отримує від iPhone. Проте, автомобіль ціною близько $100 000, а меншого від Apple чекати не варто, сприятиме зростанню доходів і допоможе Apple зайняти місце в секторі електрокарів, що зростає.

Новий план створення автомобіля розглядається усередині компанії як продукт, схожий на Tesla. Він не відкриє нічого нового, але компанія сподівається, що автомобіль буде виділятися елегантним дизайном, системами безпеки і унікальним інтерфейсом користувача.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело bloomberg.com