Електромобіль Apple вийде пізніше, ніж очікувалося: не матиме повного автопілота, але буде дешевшим за $100 000

Так звана ініціатива Project Titan у надрах лабораторій Apple перероджується вже не перший рік, і тепер має шанси призвести до появи фірмового електромобіля з функцією часткової автономності не раніше 2026 року, повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела. Машина зможе автоматично рухатися тільки по шосе, але при цьому виявиться дешевшою за $100 000.

Як пояснює першоджерело, раніше Apple розраховувала вивести на ринок до 2025 повністю автономний електромобіль без звичних органів управління на кшталт керма і педалей, а також з розгорнутими лицьовою частиною один до одного сидіннями всередині салону. Вартість машини мала починатися з $120 000, але тепер керівництво змінило пріоритети. Вирішено дивитися на перспективи втілення в життя проєкту реалістичніше, тому від повної автоматизації управління Apple поки що відмовляється. Відповідно, четвертий рівень автономності за класифікацією SAE має на увазі як класичне компонування салону, так і збереження керма і педалей як основних органів управління. Водій зможе відмовитися від контролю за дорожньою ситуацією тільки під час руху заміськими дорогами,

Відносне спрощення функціональних можливостей бортових систем дозволить знизити вартість електромобіля Apple. Передбачається, що в базовому варіанті він виявиться трохи дешевшим за $100 000, конкуруючи з окремими модифікаціями Tesla Model S або електромобілями Mercedes-Benz. Хто з існуючих виробників поділиться з Apple платформою, поки не уточнюється, але далі просунулися переговори з Volkswagen. Розробка дизайну завершиться наступного року, а до 2025 року будуть готові дорожні прототипи, які інтенсивно випробовуватимуться перед початком масового виробництва у 2026 році.

Наразі розробкою дизайну електромобіля Apple керує Ульріх Кранц (Ulrich Kranz), колишній генеральний директор стартапу Canoo, але йому допомагають вихідці з Tesla, Lamborghini та Porsche. Загалом у процес створення електромобіля Apple залучено близько 1000 фахівців у Каліфорнії, Канаді, Аризоні та Швейцарії. В останній із країн ведеться розробка керуючого програмного забезпечення. Що стосується апаратної частини, то Apple при створенні бортових систем безпеки покладатиметься не тільки на дані камер, а й на датчики, а також лідари. Компанією вже розробляється спеціальний процесор, який за своєю продуктивністю вчетверо перевищує існуючі рішення сімейства M. Чи збереже він свій обчислювальний потенціал у серійній версії, багато в чому визначатиметься його собівартістю.

Дорогами США вже їздять кілька прототипів на основі кросоверів Lexus, чиє апаратне забезпечення оновлюється приблизно раз на півроку. Операційна система майбутніх електромобілів Apple розробляється із залученням вихідців із BlackBerry у Канаді, які мають досвід роботи над QNX. Компанія розраховує організувати службу дистанційного контролю за електромобілями, яка у складних умовах зможе брати на себе керування машиною за погодженням із власником. Клієнтам Apple буде запропоновано і фірмову програму автострахування.

В Аризоні Apple має випробувальну трасу, яку вона придбала минулого року за $125 млн. Надалі робота над створенням електромобілів зосередиться в новому кампусі в Сан-Хосе. Курує цей проєкт Кевін Лінч (Kevin Lynch), який одночасно відповідає за пристрої та операційну систему для Apple Watch. Оскільки багатьом автовиробникам теж важко назвати терміни появи на дорогах повністю автономних машин, для Apple деяке спрощення поставлених цілей може сприяти швидшому виходу першого транспортного засобу марки.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело bloomberg.com