Експерти: велика кількість бортової електроніки робить автомобіль небезпечним

Такого висновку дійшли експерти CAA та NHTSA.

Будь-який автомобіліст хоч раз зіштовхувався із ситуацією, коли, перебуваючи за кермом автомобіля, необхідно відповісти на терміновий дзвінок, прокласти маршрут у навігаційній системі машини або банально знайти улюблений трек у списку композицій на екрані мультимедійної системи. Ще більше труднощів виникає у власників сучасних моделей, де на зміну фізичним кнопкам прийшли сенсорні та для того, щоб змінити температуру в салоні, необхідно відволіктися від дороги та точним рухом потрапити у потрібний сенсор.

Непоодинокі випадки, коли все вищезгадане призводило до аварій, в яких винуватцем визнавався водій, що відволікся на смартфон або на навігаційну систему. При всьому своєму функціоналі, покликаному полегшити життя людям, бортові системи автомобілів швидше порушують процес водіння.

На думку експертів Канадської автомобільної асоціації, людям стає складніше керувати бортовими системами автомобіля та, як наслідок, самою машиною. У зв’язку з цим CAA планує розпочати кампанію, що попереджає автомобілістів про ризик використання розважальних та інших систем автомобілів під час руху.

Незалежні тести показали, що навіть прийом їжі під час водіння або розмова з пасажиром здатні відвернути увагу водія від керування транспортним засобом. При цьому компанія Tesla заборонила водіям та пасажирам грати в ігри на розважальній системі своїх електрокарів лише після того, як за цю справу взялася NHTSA наприкінці минулого року.

Нещодавно Університет штату Юта спільно з Фондом безпеки дорожнього руху провели дослідження, яке показало, що деякі функції сучасного автомобіля вимагають надміру уваги. Повідомлялося, що реалізація деяких завдань за допомогою сенсорного екрана мультимедійної системи вимагала від водія 48 секунд ! Своєю чергою, за підрахунками Канадського фонду дослідження ДТП, кожна четверта аварія зі смертельним наслідком у Канаді може бути пов’язана з тим, що водій відволікався від процесу водіння, а ця цифра відповідає кількості смертельних пригод на дорогах, пов’язаних з кермуванням у нетверезому стані.

Безумовно, сучасні автомобілі стали набагато кращими як з точки зору активної, так і пасивної безпеки. Не варто забувати, що практично будь-яка сучасна машина обладнана комплектом гучного зв’язку – при дзвінку водієві не потрібно навіть знімати руки з кермового колеса. Крім того, збільшення діагоналі екранів навігаційних систем призвело до того, що людині легше орієнтуватися під час руху. До того ж голосові помічники поступово приходять і в автомобільну промисловість.

Компанії типу BMW або Audi витрачають величезні суми на розробку нових мультимедійних систем. Якщо говорити конкретніше, то джойстик керування iDrive дозволяє водієві відволікатися від дороги тільки для того, щоб кинути погляд на екран і переконатися, що він вибрав потрібний трек або пункт меню. Те саме відбувається і в моделях Audi зі своїми MMI.

Молоді недосвідчені водії можуть помітити, що ускладнення бортових систем автомобілів – це крок на шляху до автономного водіння, проте не варто забувати, що до повноцінних автопілотів нам ще дуже далеко. Автопілот Mercedes-Benz, який офіційно отримав дозвіл на керування машинами на дорогах загального користування, може робити це на швидкості до 60 км/год лише на деяких ділянках. А автопілот Tesla – це взагалі лише маркетинговий хід, що вводить користувачів в оману.

Безумовно, ера автономних автомобілів колись настане і, можливо, ми з вами ще встигнемо покататися на безпілотних шатлах. Але поки що проблема з неуважністю водіїв під час руху стоїть досить гостро, і допомогти їм впоратися із ситуацією можуть лише автовиробники.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело motor1.com