Експерти розповіли про штраф за відсутність бампера на авто

Відповідно ПДР забороняється експлуатація транспортних засобів за наявності таких технічних несправностей як відсутність передбаченого конструкцією бампера.

Згідно з вимогами 31.5 ПДР у разі виникнення в дорозі несправностей, таких як відсутність бампера, водій повинен вжити заходів для їх усунення і їхати далі. Якщо це зробити неможливо, то він повинен рухатися якомога коротшим шляхом до місця стоянки або ремонту. При цьому повинна бути ввімкнена аварійна світлова сигналізація. Тобто ця норма не забороняє рух, а дає вказівки для продовження руху до місця стоянки або ремонту.

Перелік випадків, при наявності яких передбачена повна заборона подальшого руху транспортних засобів, перелічено у ПДР. Це зокрема, несправність гальмівної системи чи рульового керування, несправність ламп фар чи задніх габаритних ліхтарів тощо. Проте у даному переліку відсутня повна заборона подальшого руху при відсутньому бампері.

Штраф за керування автомобілем без бампера становить 340 грн (ч.1 ст.121 КУпАП). У випадку повторного порушення протягом року, передбачено штраф від 850 грн до 1700 грн і позбавлення права керування від 3-х до 6-ти місяців (ч.4 ст.121 КУпАП).

Однак, якщо водій повідомить інспектора, що бампер відпав чи пошкодився у дорозі під час руху і він їде якомога коротшим шляхом до місця стоянки або ремонту, то тоді в його діях відсутні порушення закону. Правоохоронець не має права накласти в такому випадку штраф.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело Дорожній Адвокат