Експерти розповіли, чи можна паркувати авто на тротуарі
В умовах відсутності в містах місць для паркування, водії паркуються, де можуть, зокрема і на тротуарах. Зазвичай паркування на тротуарі це вимушена необхідність через відсутність вільних паркувальних місць.
Відповідно до пункту 1.10 ПДР тротуар – це елемент дороги, призначений для руху пішоходів, який прилягає до проїзної частини або відокремлений від неї газоном.
Згідно з пунктом 15.10.б ПДР Стоянка забороняється на тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками).
Водночас відповідно до пункту 15.6 ПДР дозволяється стоянка легкових автомобілів і мотоциклів у місцях, позначених дорожніми знаками 5.38 (Місце для стоянки), 5.39 (Зона стоянки), встановленими з однією з табличок 7.6.2, 7.6.3, 7.6.5 – тільки у спосіб, позначений на табличці.
Проте, якщо відсутні жодні із вказаних «дозволяючих» знаків, закон також дозволяє стоянку на тротуарі, але лише для легкових автомобілів та мотоциклів та за певних умов.
А саме, відповідно до пункту 15.10.в ПДР стоянка забороняється на тротуарах, за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 метри.
Отже, ПДР дозволяють паркуватися легковим автомобілям та мотоциклам на тротуарах при відсутності спеціальних «дозволяючих» знаків. Проте головними умовами для такого паркування є паркування на краю тротуару та залишення на тротуарі не менше 2-х метрів для вільного руху пішоходів. Паркування автомобілів на краю тротуару із залишенням по внутрішній його стороні 2-х метрів передбачена саме для надання можливості пішоходам вільного руху тротуаром.
Нагадаємо, порушення правил стоянки передбачає 340 грн. штрафу (ч.1 ст.122 КУпАП). Якщо автомобіль припаркований так, що створює перешкоди руху пішоходів, то штраф становить 680 грн (ч.3 ст.122 КУпАП).