Правилами забороняється керування автомобілем з рівнем протектора шин, нижче дозволеного (Для легкових не менше як 1,6 мм). Належна висота протектора забезпечує належне зчеплення автомобіля з дорогою не лише в зимовий період, а у будь-яку пору року. Про це пише Дорожній Адвокат.
До найбільш частих варіантів наслідків використання зношених шин належать:
Всі ці обставини призводять до ризику ДТП з відповідними наслідками.
При встановленні факту керування з рівнем протектора шин нижче дозволеного, інспектор має право винести штраф у розмірі 340 грн. (ч.1 ст.121 КУпАП). Якщо таке порушення вчинено повторно протягом року, то водія може бути позбавлено права керування на строк від 3-х до 6-ти місяців (ч.4 ст.121 КУпАП).
Крім цього, при виявленні такого порушення, інспектор може тимчасово затримати автомобіль до заміни шин з належною висотою протектора (ст.265-2 КУпАП). Також, у разі ДТП, слідкують за висотою протектора страхові компанії. При такому стані шин вони відмовляють у поверненні страхових виплат.
Тому контроль за належним станом шин відповідно до встановлених норм допоможе Вам уникнути багатьох неприємних наслідків.
На автосалоні у Лос-Анджелесі компанія Kia представила оновлений Sportage для північноамериканського ринку. Дизайн моделі вже…
Багато автолюбителів навіть не замислюються, які ризики таїть у собі відмова від заміни зливної пробки…
Інтервали заміни моторного масла визначені у сервісній книжці кожного транспортного засобу. Але багато автомобілістів радять…
На думку переважної більшості водіїв в Україні, зовнішній вигляд їхніх транспортних засобів є суто їхньою…
Вибір авто часто зводиться до головного питання: наскільки він надійний? Надійність є ключовим фактором, адже від неї…
Під час експлуатації зимових шин водії часто виявляють, що в протекторі застряє безліч каменів різних…