Експерти назвали приховані поломки автомобіля, про які водії навіть не здогадуються
Приховані несправності — це, мабуть, найнеприємніше, що може зробити автомобіль своєму господареві. Адже такий дефект важко замістити відразу, та й передумови виникнення тієї чи іншої поломки розпізнати часом просто неможливо. Про найнебезпечніші та найкаверзніші з них розповів портал mmr.net.ua.
Будь-який автовласник, що поважає себе, обходить свого «коня» перед тим, як сісти за кермо. Як мінімум для того, щоб оцінити, чи немає пошкоджень деталей кузова чи появи осередків корозії на лакофарбовому покритті. Тому огляд авто щодо впливу зовнішніх подразників, включаючи сусіда по під’їзду — обов’язкове правило перед поїздкою.
Окрему увагу варто приділити колесам. Точніше, покришкам, у які вони «взуті». Саме шини часто створюють проблеми під час експлуатації, провокуючи навіть ДТП. Наприклад, через невелике пошкодження, подряпини або потертості, які легко можуть обернутися тріщиною, або проколом від динамічних навантажень під час руху. Але якщо мікродефекти на гумовому шарі візуально виявити досить складно, то порізи та здуття видно навіть при незначній їхній появі. І якщо такі присутні – чекай біди: скоро шина почне пропускати повітря, або просто лусне. Чим це загрожує, гадаємо, не треба розповідати.
Не в кожному сучасному автомобілі є індикатор рівня гальмівної рідини. Як правило, цей значок відповідає за роботу гальмівної системи в цілому і з’являється вже після того, як рідина «втекла». Або говорить про інші проблеми — зокрема, про критичне зношування гальмівних колодок або поломку «ручника». А тому перевіряти наявність «гальмухи» у бачку найкраще самостійно. Більше того: її слід періодично змінювати, причому не після закінчення певного кілометражу, а як мінімум раз на півтора-два роки. Так ви зможете уникнути «закипання» рідини при механічних перепадах, а також втрати еластичності гальмівних механізмів та повної їхньої відмови.
Легке або, навпаки, важке зусилля під час роботи з кермовим колесом не варто пов’язувати лише зі зміною погодних умов або типу дорожнього покриття. Нерідко подібна поведінка говорить про знос рульової рейки. Причин тому кілька: експлуатація по розбитих поверхнях, вплив вологи, бруду та хімічних реагентів, а також розгерметизація вузла. Щоб не зіткнутися з клином керма під час руху, краще не лінуватися і провести обстеження машини на предмет можливих неполадок. Усунення вади допоможе зберегти не лише контроль над автомобілем, а й власне життя.