Експерти назвали 4 причини, навіщо на автомобілі потрібно періодично їздити в режимі “газ в підлогу”

Існує поширена думка, що помірний стиль водіння сприяє збільшенню терміну служби різних вузлів та агрегатів в автомобілі, особливо двигуна. Однак на практиці виявляється, що це переконання не відповідає дійсності. Портал mmr.net.ua назвав 4 причини, чому періодична їзда в режимі газ у підлогу корисна для авто.

Справа в тому, що саме при низьких оборотах двигун піддається збільшеному навантаженню, так як низька продуктивність масляного насоса може призвести до масляного голодування, що негативно вплине на циліндропоршневу групу.

Також збільшується навантаження на компоненти кривошипно-шатунного механізму, що може прискорити їх зношування та призвести до провороту вкладишів коленвала.

Звичайно, йдеться не про абсолютно нові автомобілі з мінімальним пробігом. В основному від повільної їзди страждають ті машини, які вже подолали понад 50 тисяч кілометрів. Тому, щоб уникнути посилення зносу двигуна на автомобілях, необхідно періодично натискати на педаль газу до упору.

Зрозуміло, не слід постійно їздити в такому режимі, але іноді збільшувати обороти двигуна до червоної зони все-таки корисно. Це особливо важливо для очищення камер згоряння та запобігання утворенню нагару на свічках запалювання. Крім того, таке “прожарювання” допомагає продувати деталі турбіни, якщо ваш автомобіль оснащений мотором з турбонаддувом.

Після подібних дій двигун може позбутися плаваючих обертів, стабільніше почне тримати тягу при різних швидкостях і навіть легше запускатися при низьких температурах. У такому разі стрес виявляється не руйнівним, а, навпаки, відновлюючим.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!