Дослідники з’ясували,як використання функції Tesla Autopilot впливає на водіїв

Лабораторія просунутих транспортних технологій відомого Массачусетського технологічного інституту вже давно спостерігає за поведінкою водіїв електромобілів Tesla, оснащених функцією Autopilot. Дослідники з’ясували, що активація функцій допомоги водієві знижує концентрацію уваги на дорожню ситуацію, і після переходу в ручний режим це не компенсується.

Варто нагадати, що в нинішньому вигляді Tesla Autopilot не може повною мірою замінити водія, про що компанія регулярно нагадує автовласникам, закликаючи постійно тримати руки на кермі і стежити за дорожньою обстановкою. При цьому розробники стверджують, що вже зараз системи активної допомоги водієві Tesla приблизно в десять разів безпечніші середньостатистичної людини за кермом. Поки це більше стосується пересування по заміських трасах, оскільки в міських умовах автоматика все ще орієнтується не так впевнено.

Дослідники MIT протягом приблизно 800 тисяч кілометрів записували поведінку водіїв Tesla на камеру, аналізуючи їх дії в періоди активації функції Autopilot і без неї. Основним критерієм оцінки уваги була спрямованість погляду учасників дослідження на одну область і його тривалість. Після активації систем допомоги водії довше фіксують погляд на областях, які не мають відношення до дорожньої ситуації. Вони рідше звертають увагу на показання приладів та іншу індикацію, необхідну для управління машиною, при цьому частіше відводять погляд в бік центральної консолі і довше його фіксують на ній. Фактично, більше 22% випадків фіксації погляду на цій області мали тривалість більше двох секунд.

Тривалість фіксації уваги на дорожній ситуації при цьому не змінювалася. При переході від автоматичного режиму управління до ручного водії частіше дивляться на дорогу, ніж до цього переходу, але тривалість фіксації погляду на дорозі при цьому не збільшується. Іншими словами, функції активної допомоги водієві якоюсь мірою послаблюють пильність людини за кермом навіть після того, як управління переходить до неї.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrek.co

Коментарі
Завантаження...