До уваги водіїв: суд заборонив копам тримати в руках радар TruCAM

Незакріплений стаціонарно прилад дає значні похибки при вимірюванні швидкості автомобіля.

Радар вимірювання швидкості TruCAM повинен бути стаціонарно встановлений. Тримати його в руках співробітникам поліції заборонено, що підтверджено рішенням суду за позовом одного з водіїв, якого поліція зупинила за перевищення швидкості.

Вийшовши з автомобіля, водій звернув увагу правоохоронців, що вони не мають права вимірювати швидкість приладом TruCAM, тримаючи його в руках. Він зазначив, що для точного вимірювання швидкості вони повинні закріпити прилад стаціонарно на нерухомому об’єкті.

Працівники поліції проігнорували зауваження водія і виписали йому постанову про притягнення до адміністративної відповідальності. Водій вирішив відстояти свою правоту в суді і зокрема довести, що швидкість може вимірюватися цим приладом тільки в разі його належного закріплення.

Суд першої інстанції погодився з доводами водія і зробив висновок, що прилад TruCam при визначенні швидкості в руках тримати не можна, а повинен бути стаціонарно встановленим. Управління патрульної поліції з таким висновком суду не погодилася і оскаржило його в апеляційному суді.

Дослідивши наданий поліцією відеозапис, апеляційний суд встановив, що дійсно в момент фіксації швидкості видно значне тремтіння приладу TruCam, якщо тримати його в руках. Така вібрація пристрою, на думку суду, дає велику похибку в показниках, що ставить під сумнів зафіксовану швидкість руху автомобіля, яким керував водій.

Таким чином, суд детально проаналізував норми закону і прийшов до висновку, що прилад TruCam при проведенні фіксації швидкості певного транспортного засобу не може триматися інспектором поліції в руках, а повинен бути стаціонарно встановленим.

Якщо водій є свідком того, як інспектор фіксує швидкість руху приладом TruCam «з рук», він може зробити зауваження працівникові поліції і повідомити про необхідність дотримання ним вимог ст.40 закону «Про Національну поліції».

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!