До 100 км/год менш як за секунду: швейцарський електрокарт побив світовий рекорд швидкості

Швейцарська студентська команда збудувала електричний карт, що встановив новий світовий рекорд за швидкістю розгону. Рубіж у 100 км/год було досягнуто менш ніж за секунду.

Цей неймовірний болід зібрав Академічний автоспортивний клуб Цюріха (AMZ), до складу якого входять студенти ETH Zurich та Люцернського університету прикладних наук. Вони вже багато років займаються створенням електричних картів і раніше вже встановлювали рекорди з попередніми болідами – у 2014 та 2016 роках.

Проте лідерство утримує конкуруюча команда зі Штутгартського університету — у вересні 2022 року їх карт побив рекорд розгону до 100 км/год, покращивши показник з 1,7 до 1,461 секунди.

Реванш від AMZ вийшов феноменальним, адже команда покращила рекордний показник на понад третину. Цього вдалося досягти з новим болідом Mythen – це маленький карт вагою всього 140 кг з чотириступеневим двигуном на 240 кВт (326 к.с.).

Як такий легкий транспортний засіб може розганятись до 100 км/год менш ніж за секунду? Без хитрощів тут не обійшлося, адже ніяка потужність не допоможе, якщо ви не можете притиснути колеса до землі, і саме тут AMZ провела досить грубу модернізацію. Вона використовувала систему вакуумного вентилятора, яка присмоктує автомобіль до дороги, створюючи значну притискну силу навіть у стані спокою та притискаючи шини до асфальту для чудового зчеплення.

Кейт Маггетті, водій боліда на треку, зафіксувала показник 100 км/год через 0,956 секунди після старту. І що найдивовижніше, для цього потрібно було проїхати всього за 12,3 метра від стартової лінії. Ці цифри підтверджені Книгою рекордів Гіннесса, і команда не очікує, що цей рекорд буде побитий найближчим часом.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!