Дефіцит відступає: з січня Toyota планує випускати по 850 тисяч автомобілів щомісяця

З настанням осені багато автовиробників почали несміливо висловлювати надію на покращення ситуації з доступністю напівпровідникових компонентів до грудня поточного року. Заяви представників Nissan Motor і Toyota Motor дозволяють будувати висновки про те, що дно вже пройдено, і виробництво автомобілів цих марок починає відновлюватися.

За інформацією Nikkei Asian Review, компанія Nissan Motor у другому фіскальному півріччі, яке розпочалося у жовтні, збирається збільшити обсяги випуску машин на 300 тисяч штук у порівнянні з першим півріччям. Криза з поставками напівпровідникових чипів, що вибухнула цього року, вже змусила компанію знизити прогноз за кількістю випущених до березня 2022 року автомобілів з 4,4 до 3,8 млн штук. З іншого боку, компанія розраховує за підсумками фіскального року отримати прибуток у розмірі $1,59 млрд проти порівнянних за розміром збитків, отриманих роком раніше.

У вересні Toyota Motor була змушена скоротити обсяги виробництва на 40% через дефіцит чипів, але зараз вона випереджає конкурентів за темпами відновлення. У листопаді вона готова випустити на 10% більше машин проти 4% запланованих раніше. Вже у грудні компанія готова випустити мільйон автомобілів, на 30% більше у річному порівнянні. З січня Toyota випускатиме не менше 850 тисяч машин щомісяця, що дозволить компенсувати зупинку конвеєрів у літні місяці через брак напівпровідникових компонентів.

Лідерство Toyota у боротьбі з дефіцитом є закономірним наслідком вжитих заходів. На початку року компанія наказала своїм постачальникам збільшити складські запаси до п’ятимісячного рівня проти традиційного тримісячного. Nissan наслідувала цей приклад, зажадавши від постачальників збільшення складських запасів з місячного до тримісячного обсягу. Постачальники компонентів постаралися збільшити обсяги виробництва. Denso наприкінці вересня збільшила обсяги випуску продукції на 40% у порівнянні з вереснем 2019 року, коли пандемія ще не впливала на галузь. Aisin за цей же час збільшила запаси на 30%.

У жовтні GM підняла прогноз щодо річного прибутку до $9,6 млрд, пообіцявши збільшити обсяги випуску продукції до кінця року. Ford Motor наслідувала приклад конкурента, заявивши про поліпшення ситуації з поставками наприкінці поточного року. Аналогічно міркує і керівництво Volkswagen. Дрібним автовиробникам доводиться важче, та ж Honda Motor готується вийти на докризовий рівень не раніше січня. Це не заважає компанії розраховувати випустити у поточному фіскальному році більше автомобілів, ніж торік.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело asia.nikkei.com