Експерт розповів, чому заводські лампочки в машині працюють довше, ніж аналогічні з магазину

Міняти лампочки в машині доводилося багатьом водіям. В одних автомобілях це можна зробити легко і швидко прямо на місці, в інших знадобиться спеціальне обладнання. Експерт порталу ampercar.com розповів про типову помилку при встановленні лампочок, що призводить до їх швидкого виходу з ладу.

Згодом будь-яка лампочка, галогенова, ксенонова або світлодіодна, неминуче виходить з ладу. Звичайна галогенова лампочка має ресурс близько 700 годин, ксенонова – до 2-3 тисячі годин, а світлодіоди можуть прослужити до 10-12 тисяч годин. Але ці ідеальні показники рідко досягаються, якщо не дотримуватися кількох простих правил встановлення та експлуатації.

Часто заводська лампочка, встановлена ​​на виробництві, працює набагато довше, ніж аналогічна, яку автомобіліст поставив сам. Звичайно, іноді причина у браку, але найчастіше за передчасний вихід лампочки з ладу відповідальні самі водії.

Більшість водіїв рідко замислюються про те, щоб заглянути в інструкцію. Зазвичай процес має такий вигляд: дістали лампу з упаковки, поклали на акумулятор, відкрили фару, замінили стару лампу на нову та закрили кришку. Але є одне важливе правило, яке багато хто ігнорує: не можна чіпати скляну частину лампи голими руками. Якщо дотик все ж таки відбувся, необхідно очистити це місце спиртом. До речі, не дарма багато ламп продаються разом з одноразовими рукавичками саме для цього.

Хоча на перший погляд це може здатися несуттєвим, жирні відбитки на склі лампи здатні затримувати тепло, що призводить до перегріву. В результаті лампочка може не тільки перегоріти набагато раніше терміну, а й буквально вибухнути. Раніше вважалося, що це правило відноситься тільки до галогенових ламп, але і ксенонові виявилися схильні до тієї ж проблеми. Якщо лампочка лопне, це може серйозно пошкодити лінзу, і ремонт вийде на круглу суму.

Але не варто турбуватися, якщо немає рукавички під рукою. Носова хустка, серветка, вивернута навиворіт рукавиця або навіть носок підійдуть як тимчасовий захід. Головне правило – не торкатися скла лампи голими руками. Дотримуючись цих простих порад і не нехтуючи інструкцією, можна значно продовжити термін служби ламп і уникнути зайвих неприємностей.

Помилки, допущені водіями через незнання, можна виправдати, але недбалість на СТО або у дилерів неприйнятна. Такі дрібниці здатні багато розповісти про якість сервісу. Якщо майстер не вміє грамотно замінити лампочку, то довіра до нього у вирішенні складніших завдань викликає сумніви.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!