Через дефіцит мікрочипів Volkswagen вимушена скоротити виробництво

Німецький автовиробник вводить скорочений робочий день на своєму заводі в Касселі, який постачає компоненти семи брендам групи в 35 країнах. Завод виробляє близько 3,6 мільйона коробок передач і 2,9 мільйона вихлопних систем в рік.

Проблеми з постачанням мікрочипів вплинуть на виробництво на деяких заводах Volkswagen в Німеччині в лютому.

У середу представники концерну заявили, що подали заявку на скорочення робочих змін на своєму автомобільному заводі в Вольфсбурзі в деякі дні місяця. Автовиробник також повідомив, що в якості запобіжного заходу він запланував скорочення робочого часу на заводах з виробництва компонентів в Касселі і Брансвіку в лютому. Однак на виробництві в Емдені це не позначиться.

«Це означає, що, в залежності від ситуації з постачанням, в найближчі тижні можуть бути внесені зміни в виробництво автомобілів і компонентів», – йдеться в заяві VW.

Світові автовиробники коректують складальні лінії через брак напівпровідників, який став політичною проблемою після того, як міністр економіки Німеччини Петер Альтмайер написав своєму тайваньському колезі з проханням допомогти у розв’язанні цього питання.

VW заявила, що веде переговори зі своїми основними постачальниками Bosch і Continental про можливі позови про відшкодування шкоди, в тому числі через дефіцит, який також позначився на конкурентах в особі Ford, Toyota і Nissan. Daimler в середу відкинув ідею про те, що автовиробники несуть відповідальність за дефіцит, що посилило тиск на постачальників автомобілів. Однак і цьому концерну довелося скоротити робочі зміни на заводах в Бремені і Раштатте в Німеччині, а виробництво на заводі в Кечкемете в Угорщині зупинено з 20 по 30 січня.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело motor1.com