Багато проблем: стало відомо чому довгий простій шкодить автомобілю

Іноді виникає потреба залишити автомобіль на тривалий період. У такій ситуації машина може стояти без руху протягом півроку чи більше. А тому необхідно розглянути, що краще – постійно користуватися автомобілем чи залишити його просто так. Проте незалежно від цього, довго не використовувати авто не варто, оскільки це може призвести до погіршення технічного його стану. Про це повідомляє Апостроф.

Акумулятор може розрядитися

Акумулятор – це не вічний пристрій, який може зберігати заряд скільки завгодно. Достатньо просто не використовувати автомобіль всього лише декілька тижнів, щоб акумулятор втратив певну кількість заряду. Крім того, якщо не користуватись автомобілем протягом тривалішого часу, акумулятор може вийти з ладу, що змусить вас купити новий.

Шини

Автомобільні шини розраховані на постійну зміну точок тиску й коли автомобіль тривалий час стоїть на одному місці, тиск йде тільки на одну сторону, через що в шинах можуть утворюватися плоскі ділянки і навіть знизитися тиск повітря. Крім того, можуть з’явитися грижі, через що покришка вибухне при русі на високих швидкостях.

Гальма

Навіть після декількох днів простою на гальмах з’являється іржа, яка “зчіплює” між собою диск та колодки, що призводить до погіршення ефективності гальмування. Внаслідок цього з’являється й противний звук, , ніби хтось проводить пінопластом по склу.

Паливна помпа

Термін придатності бензину становить 3-6 місяців, а дизель здатен зберігати свої властивості від 6 до 12 місяців. Після цього паливо може стати в’язким, наче мед, та забити насос.

Паливний бак

Через перепади температур конденсат, який утворюється у машині, може потрапляти у бензобак. Це нормально, якщо автівка “гасає” щодня, й тоді у бензобак не встигає потрапити багато вологи. Але коли автомобіль довгий час не працює, в бак може потрапити вода та змішатися з бензином. Після того, як паливо разом з водою потрапить до двигуна, мотор може вийти з ладу.

Мастило

Коли автомобіль експлуатується регулярно, мастило рівномірно розподіляється по вузлах, запобігаючи їх зносу. Але коли машина довго стоїть “на приколі”, мастило може загуснути або забити масляний насос, і тоді мастило не буде доставлятися до двигуна та трансмісії. Це може призвести до перегрівання і перетирання рухомих вузлів, аж до заклинювання поршнів та інших частин двигуна.

Фарба

Коли автомобіль довго знаходиться в одному і тому ж положенні, міцність лакофарбового покриття, яке здатне тривалий час чинити опір високій вологості, ультрафіолету, хімії тощо, порушується.

Через вплив сонця, вологи та пташиного посліду на фарбі можуть піти тріщини, яка згодом буде лущитися. Тому, якщо немає можливості залишити автомобіль в гаражі чи паркінгу, потрібно накрити автомобіль чохлом.

Паразити

В автомобілі дуже багато затишних “ходів”, які подобаються щурам та мухам. Коли автомобіль довго стоїть, гризуни і комахи починають вважати його статичним об’єктом й будують в ньому свої гнізда. Оскільки вузли авто, на відміну від ґрунту, не виходить прорити лапами, миші застрягають у вузьких поворотах, де й гинуть, згодом наповнюючи машину не дуже приємними запахами. Крім того, гризуни полюбляють гризти проводку, що може привести до короткого замикання та пожежі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!