Бренд Cupra представив свій перший електромобіль

Відділившись від групи Volkswagen та її бренду SEAT у 2018 році, Cupra представляє свій перший електричний спортивний автомобіль. Новинка заснована на компактній моделі Born і отримала суфікс “VZ”, що є абревіатурою від іспанського слова “veloz” – “швидкий”. Перший електромобіль бренду отримав значне збільшення потужності та інші покращення.

Електричний хот-хетч із заднім приводом використовує вдосконалений мотор, що видає 322 к.с. і величезний крутний момент в 545 Нм. Ці показники потужності на 94 к.с. і 235 Нм вище, ніж у попередньої потужної версії Cupra Born. Завдяки новому електродвигуну варіант VZ покращив розгін до 100 км/год на цілу секунду — тепер першу сотню крос розмінює за 5,7 секунди. Максимальна швидкість збільшена на 40 км/год до 200 км/год.

У Born VZ є не тільки потужніший електромотор – Cupra також оснащує його ексклюзивним набором 20-дюймових коліс, включаючи кований комплект з шинами високої продуктивності. Також марка збільшила чисту ємність батареї на 2 кВт·год до 79 кВт·год, що дає змогу збільшити запас ходу до 570 кілометрів. Кермо стало гострішим, а підвіска і гальма отримали додаткові налаштування для кращої керованості.

Cupra пропонує новий Born VZ у кольорі Dark Forest або можна вибрати більш консервативний варіант у кольорі Midnight Black. Новий логотип «VZ» на задніх дверях виконаний у темно-хромованому стилі відповідно до напису «Cupra». Усередині встановлені крісла, що забезпечують щільну фіксацію тіла. Однак ці спортивні сидіння вже доступні в деяких автомобілях з ДВЗ, включаючи Formentor VZ5 із п’ятициліндровим двигуном від Audi.

Для топової версії Born Cupra збільшила розмір екрана інформаційно-розважальної системи на 0,9 дюйма до 12,9. Важливим є освітлений сенсорний слайдер для регулювання клімату та гучності. За додаткову плату покупці можуть отримати опціональну аудіосистему Sennheiser потужністю 425 Вт із 10 динаміками. У стандартній комплектації VZ пропонуються пелюстки перемикання на рульовому колесі для вибору одного з трьох рівнів рекуперації енергії.

Born VZ надійде у продаж у Європі у третьому кварталі 2024 року. Також цього року ми повинні побачити його аналог від Volkswagen, ID.3 GTX. Ці дві моделі конкуруватимуть в унікальному сегменті, в якому поки що панує MG4 XPower. Незабаром до них приєднається і молодший Alpine A290.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co