BMW планує випустити електричний X5 в 2022 році

Машина на водневих паливних елементах з’явиться в 2022 році.

Генеральний директор концерну BMW Олівер Ципс під час виступу перед акціонерами офіційно оголосив, що у 2022 році почнеться малосерійний випуск електричної версії кросовера X5, що працює на водневих паливних елементах, повідомляє агентство Reuters. Прототип цієї машини був показаний концерном ще у 2019 році.

Водневі паливні елементи заміняють акумуляторні батареї. Електрика в них виробляється в результаті реакції кисню з паливного бака і атмосферного кисню. Такі машини швидко заправляються і перевершують стандартні електромобілі по запасу ходу. Однак водневих заправок у світі дуже мало, а сам водень коштує досить дорого.

Цікавий вибір саме X5 в якості донора. Конструктори BMW віддали перевагу переробити в електромобіль бензинову машину замість того, щоб взяти за основу вже готову електричну модель. Нагадаємо, що минулого року BMW представила електричний кросовер iX, який за габаритами якраз близький до X5.

Зараз електромобілі на водневих паливних елементах випускає Toyota, Honda і Hyundai, але всі вони мають дуже обмежені обсяги виробництва і продажів. Проте, ряд автовиробників, і BMW в тому числі, не відмовляються від ідеї на майбутнє.

Цікаво, що ще пару десятиліть тому в BMW експериментували над іншим видом водневих автомобілів. У них водень просто використовується як паливо для двигунів внутрішнього згоряння. Така схема дозволяє не перебудовувати виробництво, але ККД подібних машин в кілька разів нижчий, ніж у водневих електрокарів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com