Автомеханік розповів, як доїхати до сервісу при поломці генератора в дорозі

Поломка генератора в дорозі – неприємна ситуація. У містах проблема вирішується відносно швидко, адже поряд завжди є автосервіси. Але на трасі, де десятки кілометрів до найближчого населеного пункту, все стає набагато складніше. Власник автосервісу розповів в інтерв’ю порталу ampercar.com, як можна не лише впоратися з несправністю, а й доїхати до СТО, не викликаючи евакуатора.

Як правило, генератор виходить з ладу несподівано. Ви можете їхати, все буде гаразд, і раптом на панелі спалахує червоний індикатор у вигляді акумулятора. І це сигнал, що заряджання АКБ припинилося. У такій ситуації важливо не піддаватися емоціям, а діяти продумано та чітко. Чи вдасться доїхати до найближчого сервісу, залежить від того, як грамотно ви будете витрачати ресурси автомобіля, що залишилися, щоб підтримувати його роботу.

Якщо дизель без генератора може проїхати досить велику відстань, то з бензиновими моторами ситуація набагато складніша. Адже їхнє нормальне функціонування буде тільки при справній системі запалювання. Як би там не було, у момент поломки генератора потрібно мінімізувати споживання енергії, щоби продовжити проїхати кілька десятків кілометрів.

Перше, що варто зробити – максимально скоротити споживання енергії в автомобілі. Якщо на вулиці світло, краще використовуйте лише денні ходові вогні. У разі їх відсутності краще використовувати протитуманні фари замість ближнього світла, оскільки вони набагато менш енерговитратні, а їх яскравості достатньо для дотримання правил. Усі непотрібні прилади, на зразок аудіосистеми або підігріву сидінь, краще відключити. Крім того, при відмові генератора потрібно тримати оберти на мінімальному рівні, достатнього для пересування, щоб не витрачати зайву енергію.

Один з ефективних прийомів, який часто використовують досвідчені водії, полягає у русі накатом, особливо якщо генератор вийшов з ладу. Якщо ваш автомобіль з механічною коробкою передач, варто скористатися інерцією при суцільному спуску, щоб мінімізувати оберти двигуна. Це дозволяє заощаджувати заряд акумулятора, рухаючись далі.

Коли акумулятор повністю заряджений, він зазвичай забезпечить роботу автомобіля протягом півтори години. Цього часу цілком вистачить, щоб доїхати до найближчого населеного пункту із сервісом, навіть якщо ви далеко від міста. Але відкладати вирішення проблеми не варто: згодом акумулятор втрачає свою ємність через знос або неідеальний догляд, що може різко скоротити запас енергії в ньому.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!