Автомеханік розповів, що станеться з авто, якщо встановити акумулятор невідповідної ємності

Час від часу штатний акумулятор у автомобілі потребує заміни. Зазвичай якісна батарея служить 5–6 років, а іноді й довше. Проте буває, що акумулятор виходить з ладу значно раніше — і для цього є вагомі причини. Наприклад, використання батареї, яка не відповідає вимогам виробника авто за ємністю та потужністю. Про це автомеханік розповів у коментарі для порталу ampercar.com.
У цьому випадку важливо розібратися, чому потрібно встановлювати акумулятор саме тієї потужності, яку рекомендує автовиробник, або ж із дещо більшою ємністю. Якщо ж поставити батарею слабшу, ніж потрібно, вона швидко розряджатиметься, і вже з першими холодами виникатимуть труднощі із запуском двигуна. Це особливо актуально для вживаних автомобілів з великим пробігом, які вже мають проблеми з електрикою.
Додатковою проблемою може стати збій у роботі генератора, що відповідає за підзарядку акумулятора під час роботи двигуна. У такому разі виникає ризик окислення клем через надлишок енергії, яку акумулятор просто не здатен поглинути. Це призводить до передчасного виходу батареї з ладу та необхідності її заміни. Щоправда, сучасні акумулятори вже захищені від закипання або навіть вибуху через надмірну подачу електрики.
Водночас акумулятор потрібно підбирати не лише за нижньою, а й за верхньою межею ємності. Якщо встановити АКБ з надмірним запасом ємності, це теж не принесе позитивного ефекту. Навпаки — виникне надмірне навантаження на генератор, який не зможе повноцінно заряджати таку батарею. Внаслідок цього акумулятор почне швидко розряджатися, а на мінусовій клемі з’явиться окислення. Окрім цього, постраждає електропроводка.
Цілком логічно постає запитання: яку ємність акумулятора обрати, аби уникнути всіх зазначених проблем? Насправді варто орієнтуватися на параметри, вказані виробником. У наш час знайти цю інформацію нескладно — достатньо скористатися інтернетом. Зазвичай автовиробник надає допуски — тобто дозволений діапазон. Наприклад, для бюджетного автомобіля рекомендовано ставити акумулятор ємністю 60–65 А·год.
Це актуально за умови, що в машині немає додаткового потужного обладнання, підключеного до основної електромережі. Важливо врахувати: якщо встановлюється сигналізація, підсилювач чи сабвуфер, найчастіше варто подбати про окреме джерело живлення для цієї апаратури. Якщо ж усе підключається до штатного акумулятора, може знадобитися заміна генератора, проводки, а вже після цього — встановлення більш потужної батареї.