Фахівці розповіли, навіщо в автоматичній коробці автомобіля нейтральний режим

Використання нейтральної передачі у механічній коробці всім зрозуміле. Однак тим, у кого в автомобілі встановлено класичний “автомат”, досвідчені водії рекомендують включати режим N на селекторі трансмісії лише у певних ситуаціях. Портал mmr.net.ua пояснив, як правильно використовувати “Нейтраль” на АКПП, щоб не зашкодити коробці.

Якщо випадково відбулося перемикання на режим “Нейтраль” під час руху, не слід моментально натискати на педаль акселератора. Навпаки, перед поверненням селектора в положення “Драйв” рекомендується скинути газ і дочекатися, доки оберти двигуна знизяться до рівня холостого ходу.

Не рекомендується переводити важіль у положення “Нейтраль” при короткочасних зупинках, оскільки зайві перемикання можуть скоротити термін служби коробки. Важливо, що справна автоматична коробка передач у положенні “D” не піддається надмірному навантаженню і не перегрівається.

Якщо вимушена зупинка на рівній дорозі, наприклад, у пробці, затягується, і ви втомилися утримувати ногу на педалі гальма, рекомендується перевести селектор у режим паркування. У цьому випадку колеса будуть заблоковані і автомобіль не зможе випадково зрушити з місця. Це також дозволить уникнути використання ручного гальма, яке доводиться активувати в режимі “нейтраль”. Коли ви перемикаєте селектор з положення “N” в “D”, важливо не поспішати з натисканням на акселератор, просто відпустіть гальмо педаль і машина почне рух.

Мабуть, найгірший сценарій – коли водій переходить на нейтраль на великій швидкості. Справа в тому, що при русі з увімкненою “нейтралкою” масляний насос АКПП не працює належним чином і деталі трансмісії не змащуються повноцінно. В результаті зношування автоматичної коробки передач зростає.

Режим “Нейтраль” у класичній АКПП, перш за все, призначений для буксирування автомобіля, причому на невеликі відстані – на кілька км. При цьому необхідно дотримуватися обмежень швидкості відповідно до вказівок виробника для конкретної моделі, зазвичай обмеження становить 30 км/год. Якщо потрібне буксирування на велику відстань, варто скористатися послугами евакуатора.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!