Автоінструктор розповів, чому не варто натискати одразу дві педалі на машині з АКПП

У більшості автошкіл навчання проходить на автомобілях з механічною трансмісією, де водієві доводиться взаємодіяти з трьома педалями: газом, гальмом та зчепленням, що потребує використання обох ніг. Коли водій переходить на автомобіль із автоматичною коробкою, починає використовувати лише одна нога для керування двома педалями. Однак, які наслідки можуть виникнути, якщо продовжувати використовувати обидві ноги під час їзди на автоматі?

Коли акцентується увага на м’язовій пам’яті, сформованій у процесі керування механікою, важливо розуміти, що у процесі навчання водій звикає використовувати обидві ноги. При різкому гальмуванні він спочатку натискає на гальмо однією ногою, а потім паралельно вичавлює зчеплення іншою, щоб двигун не заглух. Пересідаючи за кермо автомобіля з автоматом, багато хто зберігає цей рефлекс, навіть не усвідомлюючи, що тепер у них лише дві педалі. У критичній ситуації це призводить до того, що водій може одночасно натиснути і на газ, і на гальмо.

Така поведінка може призвести до дуже неприємного результату. У старих моделях машин такі дії спричиняють значне зношування не тільки гальм і мотора, а й коробки передач. Хоча в сучасних авто інженери передбачили захисні механізми для запобігання пошкодженню коробки передач, це не означає, що двигун повністю захищений. При тривалому натисканні на газ оберти можуть швидко досягти максимуму, що призведе до серйозного навантаження на двигун, створюючи ризик перегріву або інших поломок.

Крім того, вразливою залишається і гальмівна система. Одночасне натискання на гальмо та газ створює додатковий вплив, що призводить до перегріву гальмівних дисків. А це, у свою чергу, може спричинити деформацію, через що буде потрібний ремонт. У процесі страждають як диски, а й гальмівні колодки, і навіть елементи підвіски. Внаслідок цього збільшується гальмівний шлях, а це помітно підвищує ризик аварій, попереджає ДАІ.

Всі ці технічні неполадки спричиняють фінансові витрати та біганину по автосервісах. У гіршому випадку водієві може знадобитися дорогий ремонт силової установки або підвіски. Щоб мінімізувати ці ризики при переході від механічної коробки до автоматичної, роботизованої трансмісії або варіатору, важливо знову освоїти навички управління: ліву ногу слід тримати тільки на спеціальній підставці, не застосовуючи її в процесі руху.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!