Акції KIA впали на біржі після “фейлу” з Apple

Як свідчать світові фондові біржі, вартість акцій автовиробника KIA Motors впала сьогодні більш ніж на 15%. На мінімумі ціна паперів опустилася на Сеульській біржі до 86 тисяч вон. Таким чином, папери групи Hyundai Motor, куди входить KIA, подешевшали на 4,4%.

Приводом для падіння вартості акцій стали заяви Hyundai Motor та KIA про те, що вони не ведуть ніяких переговорів з Apple з приводу розробки електрокару з безпілотною системою водіння. Про це компанії офіційно зазначили в нормативних документах.

“Hyundai Motor отримує запити від декількох компаній про співпрацю в спільній розробці автономних електромобілів, але нічого не вирішено, через те, що обговорення знаходяться на ранній стадії”, – повідомив телеканал CNBC. – “Hyundai Motor не веде переговори з Apple про розробку автономних транспортних засобів”.

Нагадаємо, що KIA є “дочкою” групи компаній Hyundai та другим за величиною автовиробником Південної Кореї. Своєю чергою, компанія Apple заявила, що розглядає перспективи співпраці з “декількома закордонними компаніями”, але нічого не вирішено остаточно.

Треба зазначити, що новина про можливу співпрацю Hyundai та Apple з виробництва безпілотних електромобілів з’явилася місяць тому – 8 січня 2021 року Hyundai підтвердила, що веде переговори з американською компанією, уточнивши, що вони знаходяться на ранній стадії.

Видання Korea Economic Daily в той же день написало, що Hyundai та Apple обговорюють спільну розробку безпілотних електрокарів до 2027 року, а також випуск батарей на американських заводах Hyundai. Через таку новину вартість акцій KIAa Motors різко зросла в перший день на 8,4%, а 19 січня – відразу на 16,6%. Взагалі, з 8 січня по 5 лютого вартість акцій KIA Motors виросла більш ніж на 60% – з 63 тисяч до 101,5 тисяч корейських вон.

4 лютого 2021 року телеканал CNBC випустив сюжет з посиланням на кілька джерел, що компанія Apple буде виробляти безпілотні автомобілі під власною маркою на складальному заводі KIA Motors в американському штаті Джорджія. Нібито дві компанії близькі до укладення остаточної угоди. Як повідомляє Bloomberg, угоду могли б укласти 17 лютого.

Однак “з точки зору Hyundai та KIA міг виникнути деякий конфлікт інтересів”, – заявив регіональний керівник відділу автомобілів й компонентів Daiwa Capital Markets Сунг Йоп Чонг в інтерв’ю телеканалу CNBC. – “Насправді вони не хочуть просто ставати субпідрядником Apple, я думаю, що вони прагнули отримати вигоду з сильних можливостей Apple в області програмного забезпечення”.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело fortune.com