Фахівець розповів, навіщо потрібна прихована кнопка під педаллю газу

Далеко не кожен автомобіліст знає про всі можливості свого транспортного засобу. Це пов’язано з тим, що мало хто читає опис до машини перед початком її експлуатації. Але є в автомобілях і такі елементи, які дивують навіть у досвідчених водіїв. Один із таких прикладів – кнопка під педаллю газу. Експерт розповів порталу ampercar.com, для чого вона потрібна і як їй користуватися.

Сьогодні все більше виробників стали комплектувати свої машини турбованими силовими агрегатами. Проте залишилися у продажу й моделі із звичайними «атмосферниками». Їх також можна зустріти на нових транспортних засобах. Найчастіше власники таких автомобілів можуть помічати, як при натисканні на педаль акселератора двигун неохоче набирає обертів.

Насправді чутливий газ – це рідкісне явище для більшості сучасних машин. Зазвичай таку увагу до деталей виявляють виробники преміальних моделей. Вони дійсно дбають про кожен нюанс, бо їхня продукція коштує дуже дорого. І покупці знають, що вони віддають свої гроші не просто так, а за якісну та продуману машину.

У більшості випадків автомобіль не відчуває різниці між легким натисканням педалі газу та її повним вичавлюванням. Виникає закономірне питання, а як максимально швидко прискоритися? А іноді це дійсно потрібно, наприклад, під час здійснення обгону на трасі, коли доводиться виїжджати на зустрічну смугу. Саме для таких випадків виробники передбачили спеціальну кнопку Kick-Start. Вона встановлюється під педаллю акселератора та активується в момент натискання в підлогу. Завдяки їй водій у критичний момент може одержати максимальну віддачу від силового агрегату. Як уже згадувалося вище, найчастіше цією клавішею оснащуються моделі з атмосферними двигунами. Це з тим, що з таких моторів повне розкриття потенціалу відбувається за високих оборотах.

При цьому важливо пам’ятати, що в той момент, коли силова установка працює на максимум своїх можливостей, можна спостерігати збільшену витрату палива. З іншого боку, зростає навантаження як на двигун, а й у трансмісію. Щоб запобігти постійному перегріву та сильному зносу компонентів машини, виробники і передбачили цю клавішу. Завдяки їй автовласник може отримати доступ до всіх можливостей силового агрегату, але лише у критичні моменти. Наприклад, у момент здійснення обгону або у разі різкого уникнення іншого транспортного засобу.

Однак слід зазначити, що подібний додатковий елемент найчастіше зустрічається на машинах, укомплектованих традиційною механічною педаллю акселератора. А у багатьох сучасних моделях почали ставити електронні педалі. Зміна її положення призводить не до зміни довжини тросика газу, що зв’язує дросельну заслінку з самим елементом, а зміну сигналу датчика положення. Тобто, у цьому випадку використовується блок управління, а не додаткові механізми. Має багато переваг. Одне з найголовніших – з її допомогою можна повністю розкрити потенціал двигуна, просто виживши її до упору. При цьому досвідчені автомобілісти зазначають, що електронна педаль не є такою надійною, як механічна. Але вона найефективніша. Крім того, випадки її відмов на практиці трапляються дуже рідко. Плюс така педаль може працювати у парі з іншими автоматичними системами. Ще одна перевага цієї педалі – спрощений запуск. Та й особливого обслуговування вона не потребує.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!