Tesla Model Y випробували в екстремальних умовах: спека його не доконала
ADAC – це незалежна німецька організація, визнана на рівні Європи в автомобільній індустрії. Її діяльність охоплює широкий спектр від надання корисної інформації для водіїв до глибоких аналізів, пов’язаних з безпекою, продуктивністю та витратою палива, а також енергоспоживанням електричних автомобілів.
Хоча електромобілі ще не досягли свого повного розквіту, вони приваблюють безліч зацікавлених покупців. У зв’язку з цим ADAC розробила інструмент для ретельного аналізу електромобілів в екстремальних кліматичних умовах, які практично ніколи не зустрічаються в реальному житті. Першим випробуваним у новій установці став електромобіль Tesla Model Y.
Молодший кросовер Tesla провів вісім годин за умов високої температури, з рівнем заряду батареї 60% та автоматичним клімат-контролем, налаштованим на 20 градусів. В ході тесту Model Y зазнав впливу інтенсивного тепла від ультрафіолетових ламп, що імітують сонячні промені, при температурі до 35 градусів.
ADAC зафіксувала, що пластикові елементи панелі приладів Model Y нагрілися настільки, що температура всередині салону досягала від 30 до 45 градусів, з піком в 54,6. Лобове скло показало 60 градусів, проте режим «кемпінг» клімат-контролю підтримував постійні 25 градусів на рівні голови та ніг.
Аналіз показав, що клімат-контроль Tesla Model Y є одним із найпотужніших і найефективніших, споживаючи 1,5 кВт безперервної потужності, змінюючись при відкритті дверей або зміні положення сонця. Наприкінці тесту споживання енергії становило 12 кВт·год, що призвело до втрати 16% заряду батареї.
Залишаючись у пробці із включеним клімат-контролем на 20 градусів протягом восьми годин, Tesla Model Y втрачає вісім кілометрів автономії на годину, що становить 64 кілометри за весь період. ADAC вказує, що для бензинової моделі це становило б від одного до півтора літра палива.