Під час війни автомобілі в Україні можна не реєструвати — рішення суду

Під час військового стану автомобілі можна не реєструвати в МВС протягом 10 діб з моменту покупки. Такого рішення у справі №304/2968/23 дійшов Восьмий апеляційний адміністративний суд, пише today.ua.

У грудні 2023 року в Закарпатській області поліцейські зупинили автомобіль Volkswagen Jetta з несправними габаритними вогнями і який не був зареєстрований у МВС протягом 10 днів після покупки, чим водій порушив вимоги п.2.9 «в» ПДР.

Тому правоохоронці щодо водія склали адміністративний протокол за ч.6 ст.121 КУпАП. Його оштрафували на 850 гривень. Але автомобіліст вирішив оскаржити штраф у суді.

Відповідно до п.2.9 ПДР водієві забороняється керувати транспортним засобом, який не зареєстрований в уповноваженому органі МВС, або не пройшов відомчу реєстрацію у разі, якщо законом встановлено обов’язковість її проведення. Відповідно до ч.6 ст.121 КУпАП, керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, тягне за собою накладення штрафу.

Відповідно до ч.11. ст.34 Закону України «Про дорожній рух», власники ТС та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби, що їм належать, протягом 10 діб після придбання, митного оформлення тощо. Ст.37 Закону України «Про дорожній рух» забороняє експлуатувати незареєстровані транспортні засоби.

Але згідно зі змінами, які Кабмін вніс до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку ТЗ у березні 2022 року, підставою для продовження строку державної реєстрації ТЗ є запровадження військового стану. У цьому випадку нові власники повинні зареєструвати (перереєструвати) транспортний засіб протягом 90 днів з дня, що настає за днем ​​припинення або скасування воєнного стану. Тобто, під час війни можна не реєструвати автомобілі в сервісних центрах МВС.

Слід зазначити, що під час війни з російськими окупантами МВС України відмінило деякі заходи, які раніше були обов’язковими для водіїв. Наприклад, під час військового стану не потрібна медична довідка для обміну або відновлення посвідчення водія. Також МВС дозволило самостійно готуватися до теоретичного іспиту на отримання посвідчення водія, без обов’язкового в цьому випадку відвідування автошколи. Одночасно з цим МВС посилило контроль за складанням в сервісних центрах теоретичного та практичного іспитів на отримання водійського посвідчення.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!