Вихід турбіни двигуна з ладу: переваги звернення до професіоналів
Турбовані двигуни за технічними та експлуатаційними характеристиками істотно перевершують класичні ДВЗ, чим пояснюється зростання кількості оснащених такими агрегатами автомобілів. Однак у плані обслуговування машини з турбінами набагато вимогливіші за атмосферники, оскільки потребують використання якісних пально-мастильних матеріалів і розхідників, своєчасної діагностики. Проблеми з турбокомпресором негативно позначаються на двигуні, паливній та інших системах авто.
Чому виникають проблеми з турбіною
Турбокомпресор може відмовити з багатьох причин. Спроби самостійно відремонтувати вузол майже завжди закінчуються збільшенням витрат на ремонт, оскільки визначити причину поломки непросто. Єдине правильне рішення – професійний ремонт турбін, який спеціалісти СТО виконують на основі даних діагностики. Майстри спеціалізованого СТО після діагностики на сучасному устаткуванні складають план ремонту, розбирають систему турбонаддуву та усувають дефекти.
Основними причинами виходу з ладу турбокомпресора є:
- низький рівень подачі повітря у двигун;
- тріщини у корпусі турбіни;
- повітря між мотором та турбіною;
- закоксований корпус турбіни;
- забруднений маслопровід;
- проблеми з блоком керування турбіною;
- горіння оливи у блоці турбіни тощо.
Спровокувати вихід турбокомпресора з ладу можуть суміжні системи, порушення термінів заміни оливи та фільтрів, відсутність якісного техобслуговування тощо. Наприклад, у разі нетривалого зниження тиску мастила швидко зношується підшипник осі турбокомпресора, збільшується радіальний зазор і руйнуються сальники. В результаті олива просочується в колектор двигуна, тиск падає, підшипники та лопаті турбіни руйнуються. Двигун не може працювати без мастила, і машина виходить з ладу.
Ознаки виходу турбіни з ладу
Звернутися на СТО для професійної діагностики та ремонту необхідно, якщо:
- під час руху авто чути писк, свист, шелест, скрегіт, шипіння, стукіт;
- знизилась тяга двигуна, погіршилась динаміка;
- двигун довго набирає обертів;
- надмірно витрачається олива;
- чути запах горілої оливи тощо.
Якщо двигун працює дуже гучно або помітний дим (синій, білий, чорний) – звернутися за професійною допомогою до СТО необхідно якнайшвидше. Поява синього диму вказує на попадання оливи у вихлопну систему чи несправність системи вентиляції картерних газів. Чорні гази вказують на недостатню кількість повітря в моторі, внаслідок чого збагачена суміш згоряє всередині турбіни.
Звернення до фахівців профільної СТО Avtivna – це можливість повністю відновити працездатність автомобіля без зайвих фінансових витрат та у найкоротший термін. Компанія має в своєму розпорядженні нове діагностичне обладнання, сучасні стенди та інструменти, широкий асортимент оригінальних запчастин і високоякісних аналогів. Варіанти ремонту узгоджуються із замовниками: реставрація деталей чи заміна запчастинами. Гарантія від СТО на ремонт турбін – до 5 років.