В Україні знайшли найрідкісніший автомобіль ЛуАЗ

За різними даними, таких машин було випущено 4 чи 5 екземплярів! Мова йде про ЛуАЗ-2320 (ЗАЗ-2320). Це невеличкий повнопривідний автомобіль виробництва Луцького автомобільного заводу, призначений для роботи в умовах з обмеженою вантажопідйомністю.

Подейкують, що до наших днів залишився один (за іншою інформацією – два) такий автомобіль! Саме цей екземпляр, як повідомляє підписник видання «ТопЖир», було знайдено у Закарпатті, де колекційне авто понад 20 років використовували для важких і виснажливих робіт.

ЛуАЗ-2320 був розроблений на основі моделі ЛуАЗ-2403 і відрізнявся від неї тим, що в нього був встановлений силовий агрегат автомобіля ЛуАЗ-969М. Важливою особливістю цієї моделі були самовідкидний кузов і навантажувальний пристрій.

Проект ЛуАЗ-2320 був розроблений Науково-технічним центром «ЗАЗавтотехніка» у 1991 році з метою створення універсального транспортного засобу для сільського господарства. Окрім механізму навантаження, міні-самоскид також міг бути обладнаний різноманітним навісним обладнанням, таким як подрібнювач сіна або пилорама. Це обладнання кріпилося спереду автомобіля і приводилося в рух через вал відбору потужності.

Виробництво автомобіля ЛуАЗ 2320 розпочалося в 1991 році, і за два перших роки було виготовлено всього 4-5 примірників цієї моделі. Автомобіль оснащувався чотирициліндровим V-подібним двигуном МеМЗ-969А об’ємом 1,2 літра і потужністю 40 кінських сил. Коробка передач була механічною і мала чотири ступені.

Транспортний засіб мав повний привід 4X4, але не мав міжосьового диференціала. Замість цього, в ньому була можливість блокування заднього диференціала та пониження передачі.

Загалом, ЛуАЗ-2320 був цікавим експериментом в автомобільній індустрії, спрямованим на задоволення потреб селянського господарства та інших спеціалізованих галузей. Його унікальні характеристики та можливості робили його важливим інструментом для виконання різних завдань у сільському господарстві та інших сферах діяльності.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!