Китайська компанія GAC продемонструвала прототип літаючого електромобіля, здатного пересуватися і дорогами
Можливо, лідер ринку електромобілів, що діє в особі Tesla, поки не прагне в небо, оскільки в Ілона Маска (Elon Musk) для цих цілей є SpaceX, але загальний вектор розвитку решти транспортної галузі передбачає появу літальних апаратів на електротязі. Китайська GAC вже продемонструвала прототип транспортного засобу, який поєднує властивості електромобіля та електрольоту.
На презентації минулого понеділка, як пояснює Nikkei Asian Review, китайський автоконцерн GAC продемонстрував концептуальний прототип транспортного засобу GOVE, який об’єднує наземну платформу. здатну самостійно рухатися, і кабіну, що відокремлюється від неї, для переміщення єдиного пасажира повітрям. Само собою, ставка робиться на вертикальний зліт і посадку, для чого літальний апарат оснащується шістьома електродвигунами з пропелерами, які при пересуванні транспортного засобу по земній поверхні складаються на штангах, притискаючись до корпусу.
У демонстраційному ролику, який цілком очікувано створено з використанням комп’ютерної анімації, зліт з платформи здійснюється прямо під час руху вулицею міста, після чого платформа, що сама рухається, автоматично відправляється до місця заповнення заряду і підключається до станції роботизованими маніпуляторами. За задумом GAC, власники таких «літаючих» електромобілів зможуть спільно використовувати такі платформи.
Інтер’єр безпосередньо «літаючої частини» позбавлений будь-яких органів ручного управління і передбачає автоматичне переміщення як по земній поверхні, так і в повітрі. Користувачеві запропоновано лише невеликий монітор, а підтримка голосового управління покликана забезпечити вибір маршруту.
GAC поки що нічого не говорить ні про час появи таких транспортних засобів у продажу, ні про їхню ймовірну вартість. Слід додати, що розробку «літаючих електромобілів» веде і компанія XPeng, а південнокорейський конгломерат Hyundai Motor теж активно цікавиться темою літальних апаратів на електротязі. Сама GAC як альтернативні види палива готова розглядати як водень, так і аміак. У першому випадку, як і Toyota, вона розраховує використовувати водневе паливо у модифікованих двигунах внутрішнього згоряння.