Компанія Toyota розкрила плани щодо нових акумуляторів для електромобілів

Виступаючи публічно вперше з моменту запуску заводу BEV у травні, президент Като пообіцяв «змінити майбутнє за допомогою електромобілів, трансформуючи автомобілі, виробництво і те, як ми працюємо, сприяючи тим самим майбутньому успіху Toyota».

На семінарі Като зазначив, що електромобілі наступного покоління його підрозділу вперше з’являться на ринку у 2026 році і що 1,7 мільйона з 3,5 мільйонів електромобілів, які Toyota планує продати у 2030 році, будуть моделями наступного покоління.

Toyota також представила дві літій-іонні батареї наступного покоління, які компанія планує використовувати у своїх майбутніх електромобілях: високопродуктивну версію та популяризаторську версію.

Високопродуктивна версія подвоїть запас ходу звичайних батарей до 1000 км за рахунок збільшення густини енергії та підвищення ефективності автомобіля за рахунок аеродинаміки та інших факторів. У той же час Toyota також прагне скоротити витрати на 20% і запропонувати швидкий час заряджання – 20 хвилин або менше.

Тим часом друге виконання адаптує біполярну структуру, що використовується в гібридних (HEV) нікель-металогідридних батареях. Біполярна структура включає стек струмознімачів, кожен з яких має катодну і анодну сторони. Колектори більші, ніж компактні, але великої ємності в HEV, і їх важко точно штабелювати.

Незважаючи на те, що вона збільшує запас ходу на 20% порівняно із звичайними батареями і аналогічним чином забезпечує швидкий час зарядки менше 30 хвилин, очікується, що ця версія скоротить витрати на 40% завдяки меншій кількості деталей (від однієї чверті до однієї п’ятої від поточної кількості).

Як і належить виробнику повної лінійки, такому як Toyota, компанія розробляє низку варіантів акумуляторів, які можуть гнучко реагувати на потреби клієнтів.

Повністю твердотільні батареї мають твердий електроліт, що забезпечує швидший рух іонів і більшу стійкість до високих напруг та температур. Є надія, що ця технологія призведе до збільшення вихідної потужності, збільшення запасу ходу та скорочення часу заряджання.

Тверді електроліти багаторазово розширюються і стискаються в міру заряджання та розряджання батареї, що може створювати тріщини, що перешкоджають руху іонів між катодом і анодом. На семінарі Toyota оголосила про нещодавно виявлену технологію для подолання цієї проблеми. Наразі компанія зосередиться на розробці методів масового виробництва для вирішення проблеми вартості.

Toyota також повідомила, що переглянула більш ранні плани, викладені в 2021 році, щоб розпочати впровадження повністю твердотільних батарей через HEV, і тепер буде прагнути комерціалізації в 2027-2028 роках.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co