JAC iEV7S: тест-драйв самого бюджетного електрокара в Україні
9 з 10 електромобілів на українських дорогах – вживані. Це й очікуване, бо більшість подібних моделей недешеві та українським водіям доводиться вибирати на вторинному ринку. Хоча зараз в Україні вже є альтернатива популярному вживаному Nissan Leaf – китайський електричний кросовер JAC iEV7S.
Електрокар JAC iEV7S побудований на базі моделі JAC S2. Габарити авто належать до В-класу – 4135 мм в довжину при колісній базі у 2490 мм. Як не дивно, електромобіль має не таку вже велику вагу – 1460 кг.
Зовнішній вигляд JAC iEV7S досить лаконічний, але з другого боку – самобутній. Ні про яке копіювання інших моделей тут навіть думки не виникає. Електромобіль оснащений заглушкою замість решітки радіатора та синіми вставками на кузові.
Салон електромобіля оброблений шкірою з яскраво-червоним вистігом та навіть є вставки, що імітують карбон. Якість матеріалів на середньому рівні. Тестовий заїзд експертів “ТопЖир” тривав 25 000 кілометрів та ніяких слідів зносу по салону немає. Комбінація приладів дуже проста – монохромний дисплей спідометра та бортовий комп’ютер розташовані поруч з індикаторами заряду та температури акумуляторних батарей. Цікавий нюанс – у важеля КПП відсутній режим “паркінг”.
По центру панелі перед водієм та пасажиром розташований 8-дюймовий сенсорний екран. З боків дисплею розміщені сенсорні кнопки, хоча більшість перемикачів все ж таки більш традиційні. Є в наявності один USB-порт та 120-вольтна розетка в прикурювача.
Приємна несподіванка – кермо та водійське сидіння регулюються по висоті. Сидіння спереду дуже непогано утримують спину. Вони отримали підігрів, а у водія є відкидний підлокітник. Оглядовість теж досить непогана та й тут передбачені камери кругового огляду на 360 градусів.
На другому ряду цілком достатньо місця для двох дорослих середнього зросту. Для ніг місця вистачає, та й над головою є запас. Електрокар має нормальний багажник місткістю 450 літрів. Задні крісла складаються, але підлога салону при цьому не рівна. Запаски, на жаль, в електромобілі немає – тільки компресор й герметик.
Базова комплектація JAC iEV7S цілком сучасна: запуск з кнопки, клімат-контроль, круїз-контроль, датчики світла й дощу, паркувальні сенсори спереду та ззаду, 16-дюймові литі диски, електричне гальмо стоянки, аудіо.
Електричний двигун розвиває 115 кінських сил. Для компактного кросовера цього вистачає. Вже з перших оборотів в розпорядженні 270 Нм крутного моменту. Зі світлофора JAC iEV7S розганяється до 50 км/год всього за 4 секунди. Потім двигун стримує свій запал та перша сотня доступна тільки через 12 секунд після старту. Максимальна швидкість обмежена 130 км/год. Вже при понад 90 км/год їхати не особливо хочеться – батарея на трасі розряджається дуже швидко. В першу чергу, цей електрокар створений для міста.
Акумуляторна батарея била розроблена компанією Samsung. Її місткість становить 40 кВт-год. Без підзарядки електромобіль здатен проїхати близько 300 кілометрів, але в морозну погоду з включеною пічкою реально виходить 230-235 кілометрів.
Електрокар також має режим Eco, в якому педаль газу втрачає в чутливості, але це додає приблизно 10-12 км шляху. За ніч при температурі повітря близько нуля батарея втрачає близько 1% заряду. – на сильний мороз ми не потрапили.
Зарядити JAC iEV7S від побутової розетки можна приблизно за 8 годин. Підтримується й швидка зарядка потужністю до 50 кВт – в цьому випадку знадобиться близько 50 хвилин для підзарядки на 80%. Зазначимо, що китайський електромобіль отримав кабелі CCS і Type 2/Mennekes.
На українських дорогах підвіска електрокара відпрацьовує добре, але голосно. Вона не сама м’яка, зате й крениться кросовер мало, що є заслугою батареї в днище. Кермо в управлінні легке, діаметр розвороту становить всього 10 м.
Якщо відпустити газ, то рекуперативне гальмування добре уповільнює електрокар. При довгому спуску можна навіть підзарядити батарею на 1%. Однак повністю зупинитися не вийде, отже при швидкості менш як 10 км/год ця дуже доречна функція відключається.
В Україні купити електрокар JAC iEV7S можна всього за 575 000 гривень. Так, це не мала сума за китайське авто, але з іншого боку – в цій ціновій категорії тільки вживані електромобілі.