У Великобританії розробили трактор, паливо для якого дають корови
Відомий виробник сільгосптехніки компанія New Holland розробила трактор, який працює на коров’ячому гною. Звичайно, працює цей диво-трактор не безпосередньо на гною, а на зрідженому метані. І ось його якраз легко виробляти з коров’ячого гною.
Подібне застосування відходів тваринництва може принести низку переваг для фермерів:
- скорочення шкідливих викидів у повітря;
- зниження податків на забруднення довкілля;
- економія дуже недешевого дизельного палива;
- перехід до самодостатньої економічної моделі.
І, що дуже важливо, це може врятувати популяцію фермерських корів від нападок «зелених» активістів, які почастішали останнім часом.
Стверджується, що новаторський трактор T7 потужністю 270 к.с. не поступається за продуктивністю стандартним дизельним версіям. Проривна технологія була розроблена британською компанією Bennamann, яка займається дослідженнями та розробками в галузі виробництва біометану вже понад десять років.
В основних рисах процес виглядає наступним чином: результати життєдіяльності стада, що складається всього зі 100 корів, перетворюються на паливо, яке називається «летючим метаном», за допомогою спеціального обладнання для виробництва біометану на фермі. Кріогенний бак, встановлений на тракторі, підтримує метан у рідкій формі при температурі -162 °C. Робота на метані забезпечує трактору таку потужність, як дизельне паливо при значному зниженні викидів. Його випробували під час пілотного запуску на фермі в Корнуоллі, де викиди вуглекислого газу скоротилися з 2500 до 500 метричних тонн всього за рік.
“Трактор T7, що працює на рідкому метані, – це реальний крок до вуглецевої нейтральності світової сільськогосподарської галузі та реалізації економіки замкнутого циклу”, – сказав співзасновник Bennamann Кріс Манн (Chris Mann).
Компанія також вивчає можливості ширшого використання цієї технології та сподівається, що одного разу її можна буде використовувати для зарядки електромобілів у сільській місцевості.
Local Enterprise Partnership (LEP) — Партнерство місцевих підприємств Корнуолла та островів Сіллі зараз спільно фінансує дослідження з оцінки масштабів викидів метану в Корнуоллі, де знаходиться штаб-квартира Bennamann. Вивчаються поточні викиди з таких об’єктів, як молочні ферми та очисні споруди. Також буде вивчено потенційне використання біометану як паливо для транспорту та сільського господарства.
“Якщо ми зможемо зробити нашу сільськогосподарську галузь енергонезалежною в умовах різкого зростання собівартості та цін на енергоносії, скоротивши при цьому викиди, то ми зможемо забезпечити величезне економічне зростання для сільських спільнот та підвищити продовольчу безпеку”, – каже голова LEP Марк Даддрідж.
Варто зазначити, що потенціал цієї технології не обмежується сільським господарством чи географією. Це глобальна ініціатива, яка може мати великий вплив по всьому світу.