Tesla розмірковує про створення роботизованого фургона з широкими можливостями трансформації
Про необхідність створення комерційного фургона на електротязі Ілон Маск (Elon Musk) згадував не раз, але новітньою перспективною моделлю транспортного засобу цієї марки офіційно можна визнати роботизоване таксі, складання якого компанія збирається налагодити в Техасі. Тепер глава Tesla заявив, що для перевезення людей і вантажів слід створити роботизований фургон з широкими можливостями конфігурування.
У лаконічній заяві Ілона Маска на його сторінці в Twitter використовується запитальна інтонація, але з досвіду його попередніх загравань з громадською думкою можна судити, що в будь-якій публічній ідеї, що висловлюється, мільярдер не сумнівається, а думку оточуючих намагається з’ясувати більше для пристойності і привернення уваги.
Як перетинається така ідея з необхідністю створення роботизованого таксі, не уточнюється. З іншого боку, споріднена The Boring Company потребує більш ефективного транспорту для переміщення пасажирів системою підземних тунелів, ніж існуючі серійні електромобілі Tesla. Фургон за визначенням здатний взяти на борт більше пасажирів або розмістити в частині внутрішнього обсягу габаритніші вантажі. Ілон Маск одного разу заявив , що забезпечивши дах та відкидні бічні панелі комерційного фургона сонячними елементами, можна за день стоянки збільшити його запас ходу на 48 км. В даному випадку, правда, йшлося про режим експлуатації, властивий для різного роду пересувних точкок торгівлі, коли основну частину дня машина знаходиться на одному місці.
Час початку випуску фургона напевно визначатиметься моментом доступності акумуляторних осередків типу 4680 у достатніх кількостях, але в черзі за ними вже стоять кросовери Model Y і вантажівки Tesla Semi, не кажучи вже про пікапи Cybertruck. У глобальному масштабі інтерес до вантажних фургонів на електротязі обумовлений прийнятими багатьма європейськими державами програмами з переведення легкої комерційної техніки на екологічно безпечні види силових установок. Зростання цін на пальне також змушує багатьох учасників ринку логістичних послуг шукати економічніший в експлуатації транспорт.