Хюндай Туксон з пробігом, як вибрати та не обпектися. Слабкі місця Туксона
У другій половині березня 2004 року офіційні дилери Хендай у Південній Кореї почали продаж найпопулярнішого кросовера за всю свою історію. Традиційно, автомобіль отримав назву місця з американською географією. Цього разу вирішили назвати машину ім’ям міста з Аризони, Hyundai Tucson.
Європейська прем’єра кросовера Хюндай Туксон першого покоління відбулася на міжнародному автошоу в Женеві, а українці мали змогу купити майбутній бестселер вже наступного року.
За даними магазину автозапчастин для корейських автомобілів Кіа Шоп, навіть сьогодні Хюндай Туксон має високий рейтинг на вторинному ринку попри постійні оновлення дизайну та технічної складової.
Головні проблеми Хундай Туссон 2004-2009 років
Перше покоління популярного кросовера в Україні мало три двигуни на вибір — дволітровий 142-сильний мотор DOHC серії Beta II, турбодизель 2,0 CRDi потужністю 114 к.с. та топовий V-подібний шестициліндровий 175-сильний бензиновий двигун.
З останнім двигуном Хюндай Туксон ішов тільки з автоматичною чотириступеневою трансмісією та повним приводом у найбагатшій комплектації.
Передньопривідні версії можна було купити як з АКПП, так і п’ятиступеневою механікою.
У версії 4х4 за умовчуванням крутний момент передавався на передні колеса, а задня вісь вмикалась при пробуксовуванні через муфту, керовану електронікою. За необхідністю можна було примусово увімкнути повний привід, але на швидкості до 40 км/год.
Хюндай Туксон перших років випуску (2004, 2005 та 2006 років) мали деякі особливості, які потрібно враховувати при огляді машини на вторинному ринку.
Наприклад, багато водіїв скаржились на занадто шумний салон, потріскування пластикових елементів інтер’єру, дверних карт, панелей тощо.
Також були питання до програмного забезпечення автоматичної коробки, але в Hyundai Tucson після 2007 року прошивку блоку керування змінили, повністю вирішивши проблему.
Обидва бензинових двигуни показали себе досить надійними та з достойною витратою пального.
Причому паливні системи без проблем споживали не найякісніший бензин. У цьому випадку доводилось частіше промивати форсунки та замінювати паливні фільтри.
Більше уваги варто приділяти екземплярам з турбодизелем. Якщо форсунки дизеля можна без проблем почистити, то паливний насос високого тиску має тенденцію до швидкого зносу, а коштують ці запчастини на Хундай Туксон 2004-2011 р.в. зовсім немало.
Загалом Хюндай Туссон першого покоління 2004, 2005, 2006 та 2007 років виявився повністю вартим грошей, які за нього просять навіть на вторинному ринку.
Дещо жорстка підвіска компенсується комфортним салоном, а з невеликими недоліками первинної конструкції автомобіля цілком можна миритися.
Hyundai Tucson б/в 2010-2015, що перевіряти перед купівлею
Друге покоління кросовера було презентоване у Франкфурті 2009 року. Автомобіль повністю змінив дизайн, що пішло йому на користь.
Як і раніше, машина будувалась на платформі Хендай Елантра, але зі зміною поколінь під капотом з’явилось декілька нових двигунів.
Близько половини екземплярів Хюндай Туксон випуску після 2009, 2010, 2011 та 2012 років мають автоматичну трансмісію.
Цілком надійний автомат позбавився дитячих хвороб та отримав шість діапазонів, новий алгоритм керування.
Втім, якщо не приділяти уваги вчасній заміні мастила, можливий швидкий знос соленоїдів АКПП Хюндай Туксон другого покоління.
Кузов автомобіля не має оцинковування, але на вживаних екземплярах іржа зустрічається вкрай рідко.
Корозія можлива лише за умови пошкодження лакофарбового покриття та невчасній реставрації зіпсованої ділянки.
Хундай IX35 2009-2015 років в Україні мав назву ix35, але в інші країни постачався під старим іменем.
Разом з новим індексом в Україні автомобіль отримав нову лінійку двигунів, яка відкривалася 1,6-літровим 140-сильним бензиновим агрегатом.
Також з’явилася низка дизельних версій кросовера різної потужності, від 115 до 184 к.с.
Рестайлінг моделі відбувся 2013 року, у ході якого обновили дизайн деяких елементів кузова, оптику та освіжили салон з оснащенням.
Проблемні місця Хюндай Туксон 2015-2020
Третє покоління Hyundai Tucson на всіх ринках отримало стару назву та абсолютно новий дизайн. Свіжий кросовер навряд чи вразить з першого погляду, навіть попри повністю оновлений дизайн оптики, та зручний комфортний салон.
Але варто придивитись до нього пильніше, як машина заграє новими фарбами — не дарма Хюндай Туксон 2015-2020 років випуску залишається одним з найпопулярніших в Україні у своєму класі.
При виборі конкретного екземпляра з пробігом є можливість обрати таку силову установку, яка буде повністю відповідати потребам нового хазяїна.
Зараз на вторинному ринку доступні досить непоганий сучасний економічний дволітровий турбодизель потужністю 184 сили.
Менш потужний, але ще більш економічний дизельний двигун 1,7 л. До речі, з цим мотором можна купити найдешевшу комплектацію (приблизно за 600 тисяч гривень), якщо обрати передній привід та механічну КПП.
З бензинових моторів найбільш цікава версія — це турбодвигун T-GDI в парі роботизованою трансмісією DCT.
Але така версія в Україні зустрічається рідко. Найбільш популярною комплектацією вважається з 150-сильним 2-літровим бензиновим двигуном. Її можна підшукати як з механічною коробкою, так і з класичним автоматом.
В обслуговуванні на Hyundai Tucson будуть досить помірні витрати. Наприклад, найпотужніша дизельна версія з АКПП просить близько 6 літрів палива по трасі та близько 9 л у міському режимі.
Враховуючи п’ятирічну гарантію від виробника (з обмеженням пробігу 100 000 км), базове обслуговування потрібно виконувати раз в 15 тисяч пробігу, або раз на рік. Це обійдеться приблизно в 5-5,5 тисяч гривень.
Разом з тим, новий кроссовер Хюндай Туксон також має свої слабкі місця, як і багато інших моделей. Перш за все, це задирання поршневої групи в базовій 2-х літровій четвірці.
Такий факт може виникнути з двох причин: недостатнім рівнем масла в двигуні або виходом з ладу каталізатора.
І якщо з першою причиною можна впоратися регулярним контролем за рівнем мастила в агрегаті, то з виходом з ладу нейтралізатора справа дещо складніша.
Зазвичай перші признаки виникнення проблем з цим пристроєм з’являються після 58 тис. кілометрів пробігу. В такому випадку вам доведеться міняти його або просто вирізати.
Задирання або подряпини стінок циліндрів двигуна з’являються через руйнування робочої частини каталізатора, або, якщо бути точним, то її сот, які виготовлені з керамічного матеріалу.
Так ось, під час руйнування найдрібніші часточки цього керамічного матеріалу всмоктуються двигуном і дряпають стінки його циліндрів ніби наждаком.
А це неодмінно веде до надто вартісного ремонту мотора або навіть до повної заміни блока циліндрів. Правда, більше всього така ситуація виникає в двигуні об’ємом 2,0 л.
В обидвох четвірках Хендай Туксон з бензиновими двигунами в якості приводу ГРМ використовується ланцюг. На сьогоднішній день розтягувань його поки що не було виявлено.
Натомість в таких силових агрегатах є інший недолік. Справа в тому, що їх все навісне обладнання встановлене на на прокладках, як зазвичай, а на герметику.
Останній, як відомо, має властивість з плином часу розсихатися і руйнуватися. Така ж картина спостерігається і в турбодизельних двигунах. Все це може призвести до запотівання двигуна мастилом.
Але загалом турбодвигун доволі надійний, де ланцюговий привід ГРМ має ресурс 250 тис. кілометрів.
Достатньо своєчасно міняти в ньому масло та фільтри, а також використовувати тільки якісне пальне і такий агрегат буде функціонувати досить довго без всяких ремонтів.
Не забувайте також після тривалої роботи такого двигуна, перш ніж вимкнути запалення, давати йому попрацювати на холостих обертах 2-3 хвилини. Цього буде цілком достатньо для охолодження підшипників турбіни. Якщо є можливість, то краще встановіть турботаймер.
Як відомо в якості трансмісії на популярному кросовері Хюндай Туксон використовується і робот DCT з подвійним зчепленням. Так ось в даному випадку, як правило, проблем виникає достатньо.
Перш за все, в корках така коробка часто може запинатися та сіпатися. Правда, це не є приводом для термінового її ремонту.
Але приблизно на 150 тис. кілометрах акуратної експлуатації вам все одно доведеться міняти комплект зчеплення або блок актуатора. Тому, щоб максимально продовжити термін експлуатації вашого робота, заміюйте в ньому мастило через кожні 40-60 тис. кілометрів пробігу.
Якщо ж на Хундай Туксон встановлена механічна коробка перемикання передач, то приготуйтеся через кожні 100 тис. кілометрів мати проблеми з включенням третьої передачі. Вмикати її стане просто доволі складно через передчасний знос синхронізаторів.
Мастило в механічній коробці перемикання передач міняти потрібно через кожні 90 тис. кілометрів, в той час, як в шестидіапазонному автоматі це потрібно виконувати в півтора рази частіше.
Разом з тим, АКПП на Хюндай Туксон рахується, як невбиваємий агрегат, який може вихожувати навіть 350 тис. кілометрів і більше.
До того ж дбайливе відношення до цього вузла дасть можливість зберегти в робочому стані і електронну муфту, що самостійно підключає задні колеса автомобіля в тому випадку, коли передню починають пробуксовувати.
Трапляються випадки, коли ця муфта починаю скрипіти і смикатись. Але достатньо її розібрати, змастити, замінити при цьому сальники і вона знову запрацює, як нова. Тому, в таких випадках не поспішайте проводити заміну муфти.
Тепер, декілька слів про підвіску автомобіля. Звісно, час експлуатації та витрати на ремонт її елементів часто залежить від характеру та манери їзди.
Але, окремі з цих деталей вже від самого початку не мають довгого терміну своєї служби.
Це стосується, перш за все, амортизаторів Хюндай Туксон, які починають протікати вже після 50-70 тис. кілометрів.
Причому, під проведення відповідного ремонту краще використовувати аналогові запчастини з відомих марок авто, ніж свої оригінальні.
Через 50 тис. км пробігу можуть почати завивати підшипники ступиць. Приблизно в цей же час можуть почати скрипіти и підшипники передніх стоєк під час повертання руля.
Також можливе підклинювання заднього суппорта, що також характеризується скрипінням тормозних механізмів.
Це фірмова хвороба автомобілів марки Туксон. Зазвичай, використовуючи автохімію, майстрам вдається впоратися з такою проблемою.
Але це тільки в тих випадках, коли така хвороба виявлена лише в початковій стадії. Якщо ж несправність вже задавнена, то тоді доведеться купувати новий супорт в зборі.
А на фоні цього, заміна стійок стабілізатора через кожні 50 тис. км вже буде видаватися звичайною справою.
Є в цьому автотранспортному засобі і деякі, так би мовити, вроджені хвороби. Перш за все, це слабкий замок капота, що призводить до поганого закривання його кришки.
А також форсунки омивача лобового та заднього стікла. В автомобілях, які мають ще заводську гарантію, заміну всіх цих деталей зазвичай виконували безплатно. Хоча, вони й коштують зовсім недорого.
Протишумна ізоляція особливих нарукань в Хюндай Туксон 3 покоління цього покоління не викликає, не дивлячись на те, що є чимало охочих власників її покращити чи переробити.
Інколи відбуваються збої в роботі центрального замка запалювання, а також мультимедійної системи.
Ну і наостанок, що стосується лакофарбового покриття кроссовера Хюндай Туксон 3 покоління.
Воно не претендує на найвищу оцінку по міцності, але стійкість використаного металу до корозії сумнівів не викликає.
Це підтверджується сколами навіть на перших екземплярах автомашини, які на сьогоднішній день здаються зовсім свіжими.
А от хромовані деталі не витримують наших умов. Вже після першої ж зимівлі покриття таких деталей помітно мутніє і навіть здувається.
В даному випадку питання можливо вирішити тільки банальною заміною відповідних деталей.
Не рідше одного разу на рік доводиться міняти протитуманки, які зазвичай перегорають за цей період.
Це практично і всі основні недоліки, а також проблемні місця автомобіля Хюндай Туксон 2015-2020 років випуску, які можуть потребувати особливої уваги, контролю та заміни при необхідності.
Звичайно, можуть виникати також і інші проблеми та недоліки, але це вже більш індивідуально і не так часто.