Огляд Peugeot e-2008: перший електрокар марки в Україні
Що являє собою e-2008 – перший електричний кросовер Peugeot, який незабаром з’явиться в Україні
Останнім часом Peugeot поводиться дуже агресивно. Звісно, що в хорошому сенсі. Компанія кардинально змінила дизайн, розробила фірмовий стиль екстер’єру, який відсилає нас до гоночних болідів та навіть поміняла логотип. Але для нас найголовніше те, що французи почали активно просувати електромобілі.
Першою повністю «зеленою» моделлю компанії стала електрична версія Peugeot 208, яку ідентифікували як e-208. Новачок вже встиг стати одним із найпопулярніших електрокарів Європи. Чому ж ми тоді вирішили розповідати не про нього?
Відповідь дуже проста: Peugeot e-208 офіційно не представлений в Україні. І в місцевому офісі французької марки поки що не планують його представляти. Та що там казати про електричний, навіть новий бензиновий 208-й тільки-но добрався до наших автосалонів. Хоча в Європі він дебютував ще у 2019-му.
З Peugeot 2008 зовсім інша історія. Кросовер з двигунами внутрішнього згоряння дебютував в Україні приблизно рік тому. А в кінці 2020-го AMPERCAR.com опублікував топ-10 електромобілів, які можуть з’явитися в Україні. Серед них був і Peugeot e-2008.
Пізніше в українському офісі «Пежо» підтвердили, що електричний кросовер з’явиться в Україні вже цього року. Тому огляд цього електрокара саме зараз виглядає цілком логічно.
Характеристики Peugeot e-2008
- Максимальна швидкість: 150 кілометрів на годину;
- Прискорення до 100 км/г: 5 секунди;
- Потужність: 136 кінських сил;
- Крутний момент: 260 Нм;
- Запас ходу (WLTP): 331 кілометрів;
- Споживання енергії (WLTP): 136 Вт*ч/км;
- Час швидкої зарядки (від 10% до 80%): 31 хвилина;
- Максимальна потужність швидкої зарядки: 99 кВт;
Екстер’єр та габарити
Світова прем’єра Peugeot e-2008 відбулася в червні 2019 року. Електромобіль було представлено разом з «класичним» кросовером нового покоління.
Друге покоління кросовера побудували на новій платформі – з торсіонної балкою в задній підвісці. Ця ж архітектура лежить і в основі вже згаданого хетчбека 208.
Новий кросовер, у тому числі й електрична версія, став більшим. В довжину він підріс приблизно на 14 сантиметрів. А колісну базу розтягнули на 7 сантиметрів. Як результат, місця в салоні стало більше. Добавилося простору й в багажнику. Хоча у електричної версії він приблизно на 30 літрів менший, ніж у бензинової.
Новий Peugeot 2008 виглядає доросліше і агресивніше попередника. А при погляді збоку або ззаду це і зовсім ніби масштабована старша модель 3008.
Задні стійки даху тепер глухі – від візуального ефекту дворівневої даху дизайнери відмовилися. Проте рослим пасажирам на другому ряду тепер не доведеться пригинатися, щоб подивитися у вікно.
Головні фішки екстер’єру моделі нового покоління, це:
- незвична безрамкова решітка радіатора;
- знак нескінченності на капоті, зашифрований у назві моделі;
- величезні «ікла» денних ходових вогнів.
Передні та задні ліхтарі повністю світлодіодні, виконані у вигляді тривимірних «кігтів». А покажчики повороту тепер динамічні.
Як же відрізнити електричну версію Peugeot 2008 від звичайної? По-перше, за решіткою радіатора, якого, звісно, у електромобіля немає. Але решітка все ж таки є. Так ось, в нашому випадку вона має «теплий» синюватий відтінок.
По-друге, в назві моделі на кормі вказано, що це саме e-2008.
А ось інтер’єр е-2008 нічим не відрізняється від бензинових і дизельних версій. Навіть важіль управління режимами руху такий самий, як у 8-ступеневого «автомата». Відрізняється він лише маркуванням: D – рух вперед, B – рекуперативне гальмування.
У водія електрокара той самий вибір режимів: Eco, Normal і Sport. Трохи менше місця в багажнику: 405 замість 434 літрів. Різницю забирають зарядні кабелі, заховані в ніші під підлогою.
Інтер’єр
Салон – це, мабуть, найголовніший козир Peugeot. Свою концепцію організації внутрішнього простору в компанії називають i-Cockpit, що відсилає нас одночасно і до високих технологій, і до гоночних болідів.
Зрозуміло, що це далеко не спорткар. Особливо якщо дивитися на «максималку» в 150 кілометрів на годину. Але справа зовсім не у швидкості, а в організації водійського місця. Тут маленьке спортивне кермо та цифрова приладова панель, яка формує об’ємне зображення. Більш важлива інформація відображається на передньому плані. Тож в цілому складається вражання, що ти знаходишся в якомусь віртуальному спорткарі. Але це звичайний електромобіль на кожен день.
В центрі передньої панелі 10-дюймовий тачскрін мультимедійної системи. Нижче екрану – ряд «авіаційних» клавіш. Також передбачений проекційний екран. У переліку головного обладнання – клімат-контроль, обігрів лобового скла, датчики дощу і світла і дзеркало заднього виду, що затемнюється.
За доплату можна замовити тонування бокових задніх вікон, бездротову зарядку для смартфонів, панорамний дах і діодні противотуманні ліхтарі.
В цілому рівень виконання салону в електричному Peugeot 2008 такий, що його можна ставити у приклад всім конкурентам. У деяких однокласників, можливо, буде все так само акуратно і старанно зібрано. Але такого вау-ефекту ви не знайдете більше ні у кого.
Пластик передньої панелі і дверей весь м’який і добротний, розбавлений вставками під карбон з тонкими світло-зеленими окантовками. Виглядає і стильно, і дорого. Сидіння оброблені алькантарою, передні – з масажером.
Практичність
Збільшення довжини та колісної бази моделі позначилася на просторі для задніх пасажирів. Запасу для ніг тут стало помітно більше. Але якщо ви великого зросту, то коліна будуть задерті зависоко і все одно не вмістяться в виїмку в спинці переднього крісла. Все ж таки, не треба забувати, що це невеличкий кросовер сегменту B.
Хороша нова – багажником не пожертвували заради комфорту пасажирів: його обсяг навіть збільшився.
Керованість
На трасі, перш за все, відчувається серйозна вага електромобіля: в середньому він на 340 кілограмів важче, ніж бензинова та дизельна моделі. Але «зайва» вага в цілому позитивно позначується на плавності ходу.
Проте, як тільки 18-дюймове колесо потрапляє в ямку, відчувається, наскільки жорсткі характеристики у підвіски. В іншому e-2008 – це звичайний електромобіль з динамічним лінійним розгоном під характерний гул електромотора.
Незважаючи на масу, він досить стійкий на віражах.