Сучасні електромобілі зазвичай мають більший запас ходу, ніж заявляють виробники
Норвезька автомобільна федерація (Norwegian Automobile Federation; NAF) опублікувала результати нового масового тестування запасу ходу сучасних електромобілів. І результати виявилися кращими, ніж заявляють самі виробники.
У тестуванні взяли участь 19 автомобілів: Polestar 2, Citroen e-C4, Xpeng G3, Ford Mustang Mach-E, дві Tesla Model 3 в різних комплектаціях, Volkswagen ID.3, ID.4, Skoda Enyaq, Audi e-tron GT, BMW iX3, Mercedes-Benz EQA, Volvo XC40 Recharge, Opel Mokka-E, Fiat 500, Honda e, Hyundai Kona, Ioniq 5 і Mazda MX-30.
Тести проводилися практично в ідеальних умовах при 20-25 градусах і відсутності опадів. В результаті майже всі машини перевищили заявлений в рамках циклу WLTP запас ходу. Правда, в середньому лише на 6%.
Три моделі показали результат трохи гірший заявленого. Це Polestar 2, Citroen e-C4 і Xpeng G3. Але вони проїхали всього на 3, 5 і 12 км менше, ніж зазначено в специфікаціях.
Якщо говорити про лідерів в абсолютному вираженні, то це Tesla Model 3 Long Rage AWD 2021 модельного року з результатом 655 км, Ford Mustang Mach-e long Rage RWD з результатом 618 км і Volkswagen ID.3 Pro S з результатом 564 км.
А якщо говорити про перевищення заявленого результату, то беззаперечним лідером є BMW iX3, яка проїхала 556 км, що на 20% краще, ніж обіцяє виробник.
Також можна відзначити, що ряд автомобілів фахівці NAF тестували минулої зими. Наприклад, Tesla Model 3 Long Rage AWD тоді проїхала 515 км, Ford Mustang Mach-e long Rage RWD – 503 км, а BMW iX3 здолала 432 км.
Якщо говорити про швидкість зарядки, тут лідером стала Hyundai Ioniq 5, якої вистачило 19 хвилин, щоб заповнити заряд з 6% до 80%.
Що стосується формату тесту, він проводиться в реальних умовах. Всі машини заряджаються до 100%, всі працюють в економічному або аналогічному йому режимі, і всі використовують рекуперацію. Машини їдуть по міських дорогах і по трасі зі швидкістю від 60 до 110 км/год. При цьому є й набір висоти аж до 1 км.