8 найчастіших запитань щодо електромобілів

Відповідаємо на 8 найчастіших запитань щодо електромобілів.

  1. Скільки часу заряджається електрокар?

Дана величина варіюється залежно від ємності акумулятора та потужності точки зарядки. Тим не менше, розрахувати це досить нескладно: якщо, наприклад, ваш автомобіль має акумулятор потужністю 70 кВт і підключений до зарядного пристрою потужністю 7 кВт/годину, то для зарядження на 100% потрібно десять годин.

  1. Скільки коштує заряджати свій електрокар?

Це залежить від моделі електромобіля, акумуляторів і від того, де саме ви берете електроенергію. Ви можете заряджати своє авто вдома, у громадському пункті зарядки або в пунктах швидкого заряджання на автосервісних станціях, кожен із цих варіантів має свою вартість електроенергії. Як правило, зарядка вдома є найдешевшою, але вам, ймовірно, доведеться встановити зарядний пункт.

  1. Яка дальність ходу в електрокарів?

У першу чергу, це залежить від моделі авто та від зовнішніх умов, власне, як і у випадку машин з ДВЗ. Більшість сучасних електрокарів проїжджають більше 250 км на одному повному заряді, а деякі здатні долати і 600-800 км.

  1. Чи безпечні електрокари?

Відповідь: так. Настільки, наскільки будь-яка звичайна машина. Ба більше. Вважається, що для пасажирів у салоні електромобілі навіть безпечніші, ніж авто на традиційному паливі. Це пов’язано з тим, що велика і важка акумуляторна батарея електромобіля зазвичай вбудована в підлогу, це забезпечує додаткову жорсткість кузова автомобіля і кращий захист людей в салоні при аварії. Пошукайте краш-тести на сайті Euro NCAP і ви побачите, що всі випробувані електромобілі (за винятком китайських) набирають максимальні 5 зірок безпеки.

Дехто переживає щодо ризику самозаймання літій-іонних батарей на електрокарах, мовляв, бували такі випадки з ноутбуками і телефонами. Що ж, автовиробники застосовують широкий спектр запобіжних заходів, включаючи надміцні сталеві кожухи для батарей, розділення їх на комірки (для запобігання поширенню вогню) та цілий ряд запобіжників, вимикачів та систем охолодження. Насправді дослідження показують, що електромобілі, не використовуючи легкозаймистого пального, значно рідше загоряються, ніж звичайні машини.

  1. Чи дешевше страхування на електрокари?

Ні. Навпаки, вони трохи дорожчі для страхування, ніж аналогічне авто з ДВЗ. На це є кілька причин, головна – вартість ремонту. Так, електрокари мають менше рухомих деталей по техніці, ніж звичайні машини, і це значить, що менший ризик якої-небудь поломки та і взагалі мало «витратників». Проте значення мають літій-іонні акумулятори, як правило, надзвичайно дорогі для ремонту або заміни, якщо їх пошкодити. Ще одним фактором, про який не часто говорять, є відсутність кваліфікованих для роботи з електромобілями техніків. Тобто їх кількість набагато менша за кількість тих, хто може ремонтувати звичайні машини, що теж впливає на вартість страховки.

Факт залишається фактом: хоча електричні машини зменшують щоденні експлуатаційні витрати, на жаль, страхування не входить до їх числа.

  1. Наскільки швидко дешевіють електрокари з віком?

Усі машини з плином часу втрачають свою вартість. Питання у тому, чи є знецінення електромобілів істотнішим, ніж авто з ДВЗ?

Ну, ліквідність будь-якого конкретного автомобіля залежить від широкого кола факторів, включаючи імідж самого бренду чи навіть моделі серед населення. Близько 10 років тому, коли на ринку з’явилися перші електромобілі, вони справді мали суттєву втрату вартості. Їх мало хто розумів, не було розвиненої сітки зарядних станцій, різноманітних пільг і, головне, тодішні електрокари проїжджали без підзарядки доволі мало.

Однак сьогодні ситуація великою мірою змінилася. Самі електромобілі стали значно кращими, як з точки зору їх якості та технологічності, так і в плані загального асортименту на ринку, який дуже сильно виріс. Інфраструктура зарядних станцій теж піднялася на новий рівень і люди тепер дивляться на покупку «авто на розетці» по-іншому. Більший попит на електрокари (як нові, так і вживані) сьогодні робить їх навіть більш ліквідними, ніж в середньому звичайні машини.

  1. Чи варто заряджати електрокар кожен день/ніч?

Те, що акумулятори з віком втрачають ємність – правда, і чим частіше вони заряджаються, тим швидше це відбувається. Однак важливо розуміти, що не всі зарядні пристрої однакові, спосіб зарядки авто ще важливіший в плані збереження повноцінної роботи батареї, ніж частота під’єднань до розетки.

Чого ви точно повинні уникати, так це регулярного заряджання і розряджання машини до 100% і 0% відповідно. Таке відношення до батареї це найшвидший шлях її убити. Натомість, старайтеся доходити приблизно до відмітки 80% і не дозволяйте заряду батареї падати нижче 20% перед зарядкою, якщо це можливо. Тобто чим меншою є дана амплітуда, тим легше це буде для акумулятора і тим довше він служитиме. Наприклад, постійне збереження заряду в межах 40-60% буде ідеальною тактикою..

У наш час більшість виробників пропонують додаток у смартфон до електрокару, який дозволяє обмежувати зарядженість, яку набирає машина, коли вона підключена до мережі. Це і повинно допомогти вам керувати максимальним значенням шкали, тоді як про мінімальні цифри ви повинні думати наперед, плануючи відстань поїздок.

  1. Чи є електрокари кращими для навколишнього середовища?

Здавалося б, відповідь вкрай очевидна, але, насправді, не зовсім. Прихильники переходу на електромобілі скажуть вам, що менша кількість машин з ДВЗ = менше СО2 в атмосфері, що не може не знизити парниковий ефект. При цьому скептики стверджують, що для тотального переходу на електромобілі потрібно буде значно збільшити продукцію електроенергії. Велика кількість електротранспорту на дорозі означає ріст навантаження на національні мережі, а це, у свою чергу, призведе до підвищення викидів CO2 від вугільних електростанцій. І хто ж правий?

На жаль, насправді ніхто точно не знає. Але можна сказати зі впевненістю, що електромобілі однозначно покращують місцеве середовище. Навіть якщо закрити тему з СО2, факт залишається фактом: бензинові та дизельні авто викидають тонни різних токсинів (оксиди азоту, окис вуглецю, тверді частинки тощо), які безперервно загаджують атмосферу та спричиняють найрізноманітніші проблеми зі здоров’ям.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!