5 найпоширеніших помилок водіїв у використанні «аварійки»

Неясно, звідки у водіїв виникла ця звичка, проте багато хто почав використовувати аварійну сигналізацію в найрізноманітніших ситуаціях. При цьому деякі з них здаються абсолютно недоречними. Представник поліції виділив п’ять найбезглуздіших прикладів неправильного застосування “аварійки”.
Наприклад, чимало водіїв, не маючи можливості припаркуватися через відсутність вільних місць, залишають машини просто на узбіччі з увімкненою аварійною сигналізацією. Вони пояснюють це тим, що відходять лише на 10 хвилин, але при цьому створюють перешкоди для виїзду інших учасників руху. Увімкнення аварійки під час об’їзду затору узбіччям, здавалося б, мало б сприйматися як вибачення, проте лише викликає роздратування в інших водіїв.
Також дехто вмикає аварійки при проїзді повороту та русі заднім ходом – наче вимагає пропустити їх, що створює незручності для решти учасників дорожнього руху. Є й ті, хто вмикає аварійну сигналізацію на платних парковках у надії уникнути оплати, що є помилкою.
Особливо небезпечними вважаються ситуації, коли водії різко маневрують у потоці та вмикають аварійну сигналізацію, ніби перепрошуючи за незручності. На ділі такі дії можуть призвести до ДТП або ускладнити рух інших учасників, а самі вони продовжать шлях.
Слід пам’ятати, що активація аварійної сигналізації можлива за ПДР тільки в декількох випадках випадках: у разі потрапляння в аварію, вимушеної зупинки в заборонених місцях, засліплення фарами, буксирування ТЗ або посадки і висадки дітей в автомобілі з відповідним знаком. Тобто порушення вищезазначеного правила спричиняє адміністративну відповідальність, а саме накладення штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 510 грн.