3 помилки при перевірці рівня моторної оливи, які можуть “вбити” двигун

Лише недосвідчені водії починають перевіряти рівень мастила у двигуні лише тоді, коли на панелі приладів загоряється індикатор. Автомобілісти зі стажем регулярно стежать за рівнем мастильного матеріалу. І це правильно. Однак некоректне проведення цієї процедури може мати серйозні наслідки для ДВЗ. Експерти порталу mmr.net.ua перерахували 3 помилки, які можуть убити двигун при звичайній перевірці рівня олії.

Недостатня кількість мастила може призвести до поломки ДВЗ, як і його надлишок. Оптимальна кількість оливи встановлюється виробником автомобіля та її рівень повинен залишатися в межах від мінімального до максимального рівня на щупі.

Правильне виконання перевірки передбачає попереднє витирання сухою ганчіркою поверхні щупа. Тільки після цього його слід знову вставити в двигун повністю, витягти і тоді вже визначати дійсний рівень мастила в моторі.

Перша помилка полягає у перевірці рівня олії у працюючому двигуні або відразу після його зупинки. У таких випадках щуп покаже сильно занижений рівень, оскільки більша частина оливи буде розподілена по всьому двигуну, а в піддоні картера (куди занурюється щуп) вона буде присутня в мінімальних кількостях.

Якщо в цей момент долити олію до максимального рівня, майже напевно виникнуть проблеми з переливом: зайва олія видавлюватиметься через сальники та ущільнення, що може призвести до серйозної поломки силового агрегату. Тому перед перевіркою рівня мастила у двигуні слід дати йому простояти як мінімум 15 хвилин після зупинки.

Крім того, не можна перевіряти рівень мастила на моторі, що повністю остигнув, так як показання також будуть спотворені. Справа в тому, що при прогріві двигуна рідина має властивість розширюватися. Тому на холодну показник дещо заниженим.

Також не рекомендується контролювати рівень масла у двигуні, коли автомобіль перебуває під нахилом. В цьому випадку масло стікає в один бік піддону картера, і рівень на щупі не відображає реальної ситуації. Наприклад, він може бути завищений при фактичному дефіциті масла. Водій отримає неправильну інформацію і не вживе відповідних заходів, що може призвести до серйозного ремонту двигуна.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!