За січень в Україні оштрафовано 400 власників “євроблях”

В Україні поліція продовжує штрафувати власників “євроблях”, які ввезли автівку з порушеннями. Станом на 1 лютого 2021 року оштрафовано близько 400 порушників.

Як повідомила спікер патрульної поліції Яна Кутова, за перший місяць поточного року відносно власників “євроблях” складено 363 протоколи за частиною 3 статті 121 КУпАП та 15 протоколів за частиною 9 статті 121. Крім того, спікер повідомила, що штрафувати водіїв “євроблях” почали з Харкова.

Йдеться про штраф в розмірі 8 500 гривень, який виписується в тому випадку, якщо за кермом автомобіля не та людина, яка за документами ввезла авто на територію України. Нагадаємо, що у разі повторного порушення штраф зростає до 17 000 гривень. Важливий нюанс – також вилучається посвідчення водія.

Нагадаємо, що позавчора близько 60 власників автомобілів на європейських номерах заблокували рух по трасі Харків-Київ в населеному пункті Пісочин. Мітингувальники вимагали послабити умови розмитнення транспортних засобів в Україні, а також закликали владу перестати виписувати штрафи “євробляхерам”.

Днями в парламенті опублікували законопроєкти №4643-д та №4644-д в яких пропонується низка змін до Митного та Податкового кодексів України. Основною тезою обидвох документів є реалізація єдиної схеми розмитнення для усіх автівок, які було ввезено на митну територію України до кінця 2020 року.

Треба зазначити, що народні депутати пропонують не враховувати під час процедури розмитнення вартість машини та анулювати обов’язкову сплату мита. Тобто ПДВ буде базуватиметься лише на акцизному податку, який залежатиме від технічних характеристик авто та його віку.

Якщо дана схема легалізації “євроблях” буде схвалена, то вартість процедури для власників авто, що були ввезені до завершення минулого року, буде становитиме близько 1 000 євро.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело ukrinform.ua