За неявку до ТЦК українців хочуть позбавляти права водити авто

Новий законопроєкт уряду про мобілізацію, поданий до українського парламенту, детально описує, як держава обмежуватиме права тих, хто за повісткою не з’явився у ТЦК. Серед обмежень – і право керування транспортними засобами.

Так, якщо військовозобов’язаний на вимогу ТЦК (після отримання повістки) не з’явився до військкомату, через 15 днів після вказаної у повістці дати керівник ТЦК виписує новий документ – вимогу про виконання обов’язку військовозобов’язаного. Вона надсилається електронним чи поштовим способом у 5-денний термін. Після того, як ця вимога доставлена до громадянина, але він знову не з’явився у ТЦК, йому надається ще 10 днів для явки.

Після цього ТЦК подає справу до суду, який приймає методи впливу на порушника. Зокрема,   тимчасово обмежує його у праві керування транспортними засобами.

Цей засіб впливу, як і інші діє до моменту виконання зобов’язань за такою вимогою, тобто явку в ТЦК. Коли військовозобов’язаний з’являється на вимогу, керівник ТЦК надсилає до виконавчої служби відповідний лист.

В новому законопроєкті також прописано, що в українців можуть вилучати авто для потреб військових.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!