Юрист розповів про штраф за відсутність бризковиків в авто

За відсутність бризковиків в авто кермувальнику може загрожувати чималий штраф. Втім, штрафнних санкцій можна уникнути, якщо є можливість усунути несправність на місці.

Днями на одній з доріг інспектор поліції зупинив авто в якого не було одного бризковика. Внаслідок відсутності цього елемента, правоохоронець оштрафував кермувальника ТЗ на 340 грн. на підставі ч. 1 ст. 121 КУпАП. У постанові зазначив, що водій керував машиною з технічною несправністю, а саме: був відсутній задній лівий бризковик.

Автомобіліст з цим не погодився й пояснив, що того дня автомобіль був повність справний, але під час руху машини по дорозі з незадовільним покриттям один з бризковиків відпав. Крім того, вказану технічну несправність кермувальник зміг усунути на місці, після чого продовжив рух.

Як відомо, згідно ПДР забороняється експлуатація транспортних засобів за наявності таких технічних несправностей, зокрема, відсутній передбачений конструкцією бампер або задній захисний пристрій, захисні фартухи та бризковики.

При цьому, суд наголосив, що згідно з п. 31.5 ПДР в разі виникнення в дорозі несправностей, зазначених у пункті 31.4 цих Правил, водій повинен вжити заходів для їх усунення, а якщо це зробити неможливо – рухатися якомога коротшим шляхом до місця стоянки або ремонту.

Враховуючи те, що водій авто оперативно усунув несправність, суд визнав штраф поліції незаконним та скасував його.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело Дорожній Адвокат

Коментарі
Завантаження...