Євросоюз знову змусить автовиробників покращити свої машини з 2024 року

Чим більший екран усередині автомобілів, тим краще для клієнтів. Ми вже зрозуміли, що цей гаджет став одним із фаворитів покупців, порівняно з іншими додатковими опціями, фарбами, шинами чи помічниками безпеки.

Але для Європейського Союзу великі стали воротами хакерів, які шукають слабкі місця в системах. Тому з липня 2022 нові моделі оснащуються системами управління кібербезпекою, які будуть обов’язковими у всіх нових автомобілях з липня 2024 року.

Правила прописані в документі «Єдині положення щодо схвалення транспортних засобів щодо кібербезпеки та системи управління кібербезпекою», і, враховуючи, що до набрання цього положення виконання залишилося трохи більше року, автовиробники висловлюють стурбованість у зв’язку з новим положенням про безпеку, яке ЄС хоче впровадити і яке підірве бренди.

У статтях цього стандарту номери 155 і 156 вказують на необхідність «переписати частини внутрішнього коду системного адміністрування, щоб запобігти проникненню шкідливого програмного забезпечення в систему» глобального керування транспортними засобами. Проблема полягає більше не в часі, який потрібний програмістам для розробки додаткового захисту, оскільки Європейський Союз має намір зробити це патчем, який встановлюватиметься не лише на нові автомобілі, а й на ті, що вже продаються з 2022 року.

Одна з великих проблем, викликаних цим нововведенням, полягає в тому, що багато старих моделей не мають бездротових оновлень OTA, тому обов’язково повинні відвідувати офіційні сервіси. Іншим наслідком цього є те, що деякі частини програмного забезпечення розроблені постачальниками автомобілів та пов’язані один з одним, тому це змушує інші компанії брати участь у цьому процесі. Це, у свою чергу, може вплинути на вартість нових машин.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело motor1.com