Який штраф заплатить водій за відсутність автомобільної аптечки

Керування автомобілем при відсутності аптечки заборонено. Автомобільна аптечка це не будь-яка коробка з довільним набором медичних препаратів. Правила упаковки та вмісту аптечки затверджено Державним стандартом ДСТУ 3961-2000, пише Дорожній Адвокат.

Щодо наявності аптечки у приватних легкових авто

Якщо в автомобілі відсутня аптечка, поліцейські звинувачують водія в порушенні вимог пункту 31.4.7 «є» ПДР. У постанові зазначають – «керування ТЗ з відсутньою медичною аптечкою». Кваліфікують такі дії на підставі частини 1 статті 121 КУпАП.

Ця норма встановлює відповідальність за керування автомобілем, що має технічні несправності, з якими експлуатація його забороняється. Передбачає накладення штрафу 340 грн.

Пунктом 31.4.7.є ПДР заборонено експлуатацію транспортних засобів за відсутності на легковому автомобілі медичної аптечки з нанесеними на неї відомостями про тип транспортного засобу, для якого вона призначена.

Однак, відсутність в легковому автомобілі аптечки не свідчить про технічні несправності, з якими забороняється його експлуатація.

А тому порушення вимог пункту 31.4.7.є ПДР щодо відсутності аптечки не підпадає під ознаки адміністративного правопорушення за частиною 1 статті 121 КУпАП.

Отже, штраф за керування автомобілем без аптечки незаконний! Таке порушення необхідно кваліфікувати за статтею 125 КУпАП, яка тягне за собою лише попередження.

Щодо аптечки під час комерційних пасажирських перевезень

В той самий час для водіїв, які здійснюють надання послуг з перевезення пасажирів, передбачено штраф на підставі частини 2 статті 121 КУпАП у розмірі 680 грн.

Якщо такий водій протягом року скоїть будь-яке інше порушення за частинами 1-3 ст.121 КУпАП (різні несправності автомобіля, переобладнання з порушенням, відсутність техогляду тощо), то йому грозить вже позбавлення права керування на строк від 3-х до 6-ти місяців.

Висновки

Відповідальність у вигляді штрафу за відсутність аптечки може застосовуватись виключно при наданні послуг з пасажирських перевезень. Якщо водій здійснює приватні поїздки на легковому авто, то до водія може бути застосовано лише попередження.

Однак, слід пам’ятати, що наявність аптечки в автомобілі є необхідною умовою його комплектації. Найважливіше призначення автомобільної аптечки забезпечити можливість надання першої медичної допомоги в екстрених випадках.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!