Xiaomi натякнула на ціну електромобіля SU7: «орієнтуємось на користувачів преміальних смартфонів»

Керівництво китайської компанії Xiaomi на MWC 2024 пояснило, що свій перший електромобіль SU7 компанія збирається просувати у преміальному ціновому сегменті, розраховуючи виправдати не найнижчу ціну гарною інтеграцією на рівні програмної екосистеми. В одному Китаї компанія має 20 млн власників преміальних моделей смартфонів, багато хто з них може захотіти придбати електромобіль Xiaomi.

Відповідні пояснення представникам CNBC на полях MWC 2024 зробив президент Xiaomi Group Вейбін Лю (Weibing Lu). За його словами, першими покупцями електромобіля Xiaomi SU7 стануть власники смартфонів цієї марки. Спочатку компанія розглядала різне цінове позиціювання своїх електромобілів, на розробку яких виділено $10 млрд. Втім, якщо врахувати, що зараз на китайському ринку електромобілів вирують безжальні цінові війни, робити ставку на нижній ціновий сегмент просто безглуздо. Постачання Xiaomi SU7 на китайському ринку розпочнуться вже наступного кварталу, але компанія досі не оголосила діапазон цін на свій перший електромобіль.

Операційна система HyperOS з елементами штучного інтелекту використовуватиметься електромобілями та смартфонами Xiaomi, згодом її підтримку знайдуть і побутові пристрої цієї марки. Нова платформа дозволить скоротити кількість команд, що віддаються користувачем, оскільки система сама передбачатиме потрібні йому дії. Електромобілі стануть важливим елементом фірмової екосистеми Xiaomi, як смартфони або домашні пристрої.

Через десять чи двадцять років, на думку президента Xiaomi Group, ринок електромобілів нагадуватиме сьогоднішній ринок смартфонів. П’ятірка найбільших гравців контролюватиме до 70% ринку, і без істотних інвестицій Xiaomi просто приречена на виліт із цього ринку. Поки що компанія покладається на підрядника при випуску електромобілів, але надалі збирається виробляти їх самостійно, як і багато автокомпонентів.

Експансія на закордонні ринки є важливою частиною стратегії Xiaomi і автомобільний сегмент не є винятком. Коли фірмові електромобілі почнуть поставлятися за межі КНР, керівництво Xiaomi не уточнює, але зазначає, що зазвичай на це йде від двох до трьох років.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело cnbc.com