Williams представив платформу для електричних гіперкарів

З настанням електромобільної епохи вже мало кого можна здивувати високими характеристиками потужності. Тим не менш, навіть серед електрокарів є особливо потужні Rimac Nevera або Lotus Evija.

Гідну конкуренцію їм зможуть скласти майбутні гіперкари на представленій платформі EVR від відомої інжинірингової компанії Williams з Британії. За словами розробників, ліцензію на неї може придбати будь-хто.

Що важливо, батареї тут розташовуються не в підлозі, а за спинами водія та пасажира. Це дозволяє оптимізувати розважування. Подібне компонування застосовується і в одній із варіацій архітектури E-Sports від Lotus.

«EVR поєднує у собі видатний досвід WAE у галузі легких композитних конструкцій та високопродуктивних акумуляторних силових агрегатів з автоспорту з нашими знаннями у галузі розробки та реалізації програм електромобілів. Ми надаємо готове рішення як для початківців, так і для OEM-виробників, з доступним економічним обґрунтуванням, скороченим часом виходу на ринок та дуже гнучкою архітектурою», – технічний директор Williams Advanced Engineering Пол МакНамара.

При цьому автовиробники не будуть обмежені у виборі кузова, оскільки крім стандартного купе на цій платформі можна розробляти кабріолети та тарги. Також платформа дуже гнучка у плані силових установок. Гіперкари, в основі яких лежатиме Williams EVR, зможуть розвивати до 2244 кінських сил. Згідно з розрахунками, електрокари масою до 1800 кілограмів зможуть розганятися до першої сотні всього за 2 секунди, а їхня максимальна швидкість перевищить 400 км/год. Батарея має ємність 85 кВт*год, дозволяючи проїжджати близько 450 кілометрів на одній зарядці.

Крім електричної версії EVR анонсована й воднева. Вона відрізняється додатковими баками для зберігання водню, батареєю меншої ємності та електрохімічним генератором. Однак її характеристики поки що не наводяться.

Першим електричним гіперкаром, що використовує платформу Williams EVR, став австрійський Deus Vayanne. Його представили навесні, а серійні машини з’являться не раніше 2025 року.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело wae.com