Випробування показало, що реальний запас ходу електромобілів значно відрізняється від заявленого

Запас ходу електрокарів у реальних умовах, як правило, істотно відрізняється від паспортних даних. Про це свідчать і результати випробувань 11 електричних моделей 2024 року.

Нові електроавто тестували на Autostrada del Grande Raccordo Anulare — кільцевій дорозі навколо Риму. На ній є швидкісні ділянки, що дають змогу імітувати їзду трасою, а затори дають можливість відтворити рух у місті.

Усі 11 машин випробовували одночасно, щоб вони були в рівних умовах. Температура повітря під час тесту становила +13 градусів.

Електромобілі їздили навколо Риму, доки у них не залишалося 5% заряду батареї. Після цього їхній реальний запас ходу порівнювали з паспортним (за циклом WLTP).

Як з’ясувалося, в середньому запас ходу електромобілів у реальних умовах майже на третину нижчий, ніж заявляють виробники. Найменшу розбіжність із паспортними даними продемонстрував німецький BMW i5 — 16%. Найбільшу відстань подолав Lucid Air — 571 км, а найнижче енергоспоживання продемонструвала Tesla Model 3 — 15,1 кВт∙год на 100 км.

Нагадаємо, в 2023 році уперше в історії електромобіль очолив рейтинг найпопулярніших нових авто у Європі. Йдеться про американський електромобіль Tesla Model Y.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!