Водіїв попередили про нову хитрість поліцейських під час огляду на стан сп’яніння

В Україні працівники поліції переконують водіїв відмовлятись від огляду на стан сп’яніння.

Нещодавно до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення за статтею 130 КУпАП (Керування в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння).

У документі йшлося, що кермувальник ТЗ відмовився від огляду в медичному закладі на стан наркотичного сп’яніння.

Як відомо, відмова від огляду передбачає таку ж відповідальність як за керування в стані сп’яніння (17 тис. грн. і позбавлення права керування строком на один рік).

Суд першої інстанції визнав водія винним та наклав 17 тисяч грн штрафу. Також суд позбавив порушника права керування строком на один рік. Автомобіліст оскаржив рішення в апеляційному суді.

Переглянувши відеозапис, суд побачив, що на пропозицію поліцейського проїхати до лікаря-нарколога з метою огляду на стан сп`яніння водій погодився. Після цього, на автомобілі патрульної поліції інспектор разом з водієм виїхали до медичного закладу.

Однак, під час руху автомобіля працівник поліції почав спонукати водія до відмови від проведення огляду. Тобто, до вчинення правопорушення, передбаченого статтею 130 КУпАП.

Після цього, правоохоронець почав повідомляти водієві, що згідно п. 2.5. ПДР водій має право відмовитися від проведення огляду. Водночас зі змісту п. 2.5. ПДР водій повинен на вимогу поліцейського пройти огляд на стан сп`яніння.

Як наслідок, після «рекомендацій» стража порядку водій відмовився від проведення огляду в лікарні. Інспектор зупинив транспортний засіб та склав відносно водія протокол про адміністративне правопорушення за статтею 130 КУпАП. У протоколі написав: «Від проходження огляду відмовився».

Ознайомившись з матеріалами справи, суд визнав водія не винним та закрив провадження у справі (Постанова від 09.08.2021 у справі №752/13329/21).

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело Дорожній Адвокат