Водіїв чекають нові штрафи: за що каратимуть і скільки платитимуть

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про введення адміністративної відповідальності за дрифт. Законопроект №9642 вже опубліковано на сайті українського парламенту.

За дрифт пропонують штрафувати на 8500 грн. При цьому повторне керування у дрифті протягом року передбачає штраф 17000 грн та позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Як зазначається у пояснювальній записці, існують випадки керування транспортними засобами у так званому дрифті (наприклад, для загальної демонстрації нібито можливостей техніки). Такі дії здійснюються, зокрема, на територіях житлових масивів, парковках торгових центрів, що створює додаткову загрозу.

«Законопроект спрямований на посилення захисту учасників дорожнього руху від небезпечних дій водіїв, що здійснюють дрифтування, та посилення захисту людей від впливу шуму, що виникає при дрифтуванні», – йдеться у повідомленні.

Дрифт — це техніка проходження поворотів і вид автоспорту, що характеризуються проходженням поворотів з навмисним зривом провідної осі і прохід у керованому заносі на максимально можливій для утримання на трасі кута швидкості. Його ще називають «керованим заносом».

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!